68دستگاه ماشين راهداري آماده اجراي طرح زمستاني در اروميه است

اروميه- ايرنا- رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي اروميه گفت: 68 دستگاه ماشين آلات سنگين، نيمه سنگين و سبك براي اجراي طرح راهداري زمستاني در محورهاي مواصلاتي اين شهرستان مستقر شده و آماده برف روبي و بهبود وضعيت جاده در زمان بارش است.

صادق حبيب زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: علاوه بر آن، هفت باب راهدارخانه ثابت براي زمستان امسال مرمت و آماده سازي و همه تجهيزات لازم از جمله سيستم گرمايشي براي اسكان موقت مسافران جاده اي و در راه مانده احتمالي فراهم شده است.
وي اضافه كرد: 12 هزار تُن مخلوط ماسه و نمك نيز براي راهداري زمستاني امسال در شهرستان اروميه تهيه و در تمامي راهدارخانه ها توزيع و ذخيره شده است.
وي بيان كرد: 11 دستگاه گشت سيار براي اولين بار به ناوگان راهداري شهرستان اروميه اضافه شده تا در اجراي طرح زمستاني كمك كار راهداران باشد.
رييس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي اروميه گفت: توجه به اطلاعيه هاي سامانه 141 نقش بسيار برجسته اي در ايجاد سفر ايمن و جلوگيري از انسداد محورها و نيز آگاهي بخشي به كاربران جاده اي ايفا مي كند و رانندگان بايد اين امر را در دستور كار خود قرار دهند.
به گزارش ايرنا، طرح راهداري زمستاني از 15 آذر تا 15 فروردين در آذربايجان غربي اجرايي مي شود و 131 نفر راهدار در اروميه آماده خدمات رساني در اين طرح مهم هستند.
بارش هاي زمستاني از جمله برف، از روزهاي گذشته به ويژه در ارتفاعات آذربايجان غربي و شهرستان اروميه آغاز شده و طبق پيش بيني ها در روزهاي آينده نيز بارش برف را شاهد خواهيم بود.
8137/7129