روزانه 10 تا 15 شكایت از جراحان زیبایی ثبت می شود

تهران- ایرنا- رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران گفت: بر اساس آمار موجود روزانه 10 تا 15 مورد شكایت از جراحان زیبایی در كشور به ثبت می رسد كه بیشتر جراحی بینی است.

به گزارش خبرنگار حوزه سلامت ایرنا، ایرج خسرونیا روز دوشنبه در حاشیه نشست هم اندیشی معاون صدای سازمان صدا و سیما و روسای انجمن های پزشكی كشور كه در ساختمان شهدای رادیو برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: بیشترین شكایت بیماران از جراحان پلاستیك و زیبایی است و بسیاری از افرادی كه برای جراحی زیبایی به ویژه بینی به پزشك مراجعه می كنند دچار مشكلات روحی و روانی هستند، پس از عمل تصور می كنند كه هنوز بینی شان دچار مشكل است و شكایت می كنند.
عضو سابق شورای عالی نظام پزشكی خاطرنشان كرد: جراحی ارتوپدی و زنان از دیگر مواردی است كه بیشترین شكایت ها را در پی دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از سخنان پزشكان در رشته های تخصصی كه به برنامه های صدا و سیما دعوت می شوند تا در مورد موضوع بیماری و سلامت صحبت كنند، غیركارشناسی است و باید با هماهنگی روسای انجمن های پزشكی مربوطه باشد.
وی اظهار داشت: از آنجایی كه ارتقای سلامت عموم مردم دغدغه اصلی مسئولان نظام سلامت است، در این نشست مقرر شد كمیته ای تشكیل شود تا پزشكان مجرب و كارشناسان با ضوابط خاص با تاییدیه روسای انجمن های مربوطه در برنامه های صدا و سیما حضور یابند.
رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران تصریح كرد: پزشكان آینه مردم برای كشور هستند و باید افرادی كه در برنامه های صدا و سیما حضور یابند قابل قبول باشند.
خسرونیا به تبلیغات محصولات غذایی در صدا و سیما نیز اشاره كرد و ادامه داد: اكنون وضعیت تبلیغات در مورد محصولات غذایی باكیفیت در صدا و سیما بهتر شده، اما هنوز در مورد تبلیغ چیپس، پفك و سس كه برای سلامت بدن بسیار مضر است، مشكل وجود دارد و باید اصلاح شود.
وی درباره چالش های نظام سلامت، گفت: مهمترین چالش در این حوزه آن است كه مردم فكر می كنند دارو در كشور گران است در حالی كه این طور نیست. همچنین دسترسی آسان مردم به پزشك فوق تخصص نیز در كشور یك مزیت است زیرا در آمریكا و اروپا مردم به راحتی نمی توانند نزد پزشك فوق تخصص بروند.

* بانك كارشناسان حوزه سلامت
شاه آبادی، معاون صدای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست گفت: برای استفاده بهینه از پزشكان و ارتقای سلامت در برنامه های صدا و سیما، بانك كارشناسان كامل می شود.
وی افزود: رسانه نماد افكار عمومی در جامعه است و باید برای ارتقای سطح بهداشت، درمان و سلامت روان جامعه از كارشناسان و پزشكان مجرب در برنامه های رادیویی استفاده شود.
شاه آبادی ، اظهار داشت: 36.7 درصد مردم كشور شنونده رادیو هستند و در واقع با رادیو زندگی می كنند ما باید با تولید برنامه های خوب و مفید در معرفی سبك زندگی سالم به مردم تاثیرگذار باشیم.
اجتمام *9022 * 3063