۵ آذر ۱۳۹۷،‏ ۹:۵۴
کد خبر: 83112543
۰ نفر
15 استان كشور درگیر سیل و كولاك شدند

تهران- ایرنا- معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به وقوع سیل، برف و كولاك در ۱۵ استان كشور گفت: بیش از پنج هزار نفر در این حوادث امدادرسانی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، شاهین فتحی صبح دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی سازمان امداد و نجات اظهار داشت: در چهار روز گذشته 15 استان اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری،‌ خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، كرمان، كرمانشاه، كهگیلویه و بویراحمد، گیلان، گلستان، همدان و مازندران دچار سیل و آب‌گرفتگی شده اند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به مفقودی چهار نفر در رودبار، چیره، فومن و گیلان گفت: 236 واحد مسكونی تاكنون از آب تخلیه شده و 9 خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده است.
فتحی در مورد وقوع برف و كولاك در كشور گفت:‌ طی دو روز گذشته 9 استان اردبیل‌، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، فارس، قزوین، مازندران، مركزی و همدان درگیر برف و كولاك شدند.
وی اظهار داشت: همچنین در 25 جاده مواصلاتی و منطقه عشایرنشین امدادرسانی صورت گرفته است.
فتحی افزود: 612 نفر به دلیل این حادثه امدادرسانی شده و 54 دستگاه خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده است كه عملیات امدادرسانی همچنان در جاده‌های كشور ادامه دارد.
وی اظهار داشت: به طور كلی بیش از پنج هزار نفر در استان های درگیر سیل، برف و كولاك در 131 شهر و روستا امدادرسانی شده و تعداد زیادی اسكان اضطراری یافته یا به مناطق امن منتقل شده‌اند. همچنین بیش از هزار و 700 پتو، تعداد زیادی نایلون، موكت و چادر میان حادثه‌دیدگان توزیع و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.
اجتمام*3377*1834