ايجاد وحدت ميان مسلمانان، مهم ترين وظيفه نخبگان جهان اسلام است

الجزيره-ايرنا- «محمد بغداد» مشاور رسانه اي شوراي عالي اسلامي الجزاير( عالي ترين مرجع ديني در اين كشور) اتحاد را رمز پيروزي مسلمانان بر دشمنان دانست و گفت، نخبگان جهان اسلام بايد با همكاري با هم، در جهت متحد كردن مسلمانان و حل مشكلات آن ها تلاش كنند.

محمد بغداد در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا گفت، نخبگان جهان اسلام بايد وارد ميدان شوند و با امر به معروف و نهي از منكر و با ارائه راهكارهاي اثرگذار، راه حلي براي مشكلات موجود بيابند و توطئه هاي دشمنان را خنثي كنند.
وي افزود، تفرقه و درگيري باعث ضعف و شكست مي شود و دشمنان هم با علم به اين موضوع، در پي ايجاد تفرقه هستند.
بغداد در ادامه گفت، تفرقه، نزاع و درگيري ها زمينه ساز ضعف و شكست است و از سوي ديگر اتحاد، عامل قدرت است ودر نتيجه همه اقشار جامعه بويژه نخبگان بايد در اين جهت تلاش كنند .
مشاور رسانه اي شوراي عالي اسلامي الجزاير در ادامه گفت، تعدد مذاهب در جهان اسلام نقطه ضعف نيست بلكه اين امر باعث ابداعات و پديد آمدن تفكرات نوين شده است و به همين دليل نبايد آن را عامل تهديد دانست، بايد تلاش شود مذاهب اسلامي بيشتر به هم نزديك شوند .
اين انديشمند الجزايري در خصوص كنفرانس وحدت تهران نيز گفت، اين كنفرانس با شعار 'قدس محور وحدت مسلمانان' برگزار شد و اين اقدامي قابل ستايش بود زيرا فلسطين اكنون يكي از مهم ترين مسائل در جهان اسلام و رژيم صهيونيستي اصلي ترين دشمن آن است .
بغداد همچنين با انتقاد از شرايط حاكم بر جهان اسلام گفت، چرا بايد قحطي ها و بيماري ها و فقر در ميان كشورهاي اسلامي زياد باشد؟ همه بايد دست به دست هم دهند تا اين مشكلات ريشه كن شود.
وي دشمني كشورهاي اسلامي با هم و تلاش برخي از اين كشورها براي محاصره كشورهاي ديگر و ضربه زدن به آن را نتيجه انحطاط فكري و اخلاقي برخي حكام و دوري ازاسلام ناب دانست و گفت،همه بايد به آموزه هاي صحيح اسلام بازگردند و اختلاف ها را كنار گذارند .
كنفرانس وحدت اسلامي «قدس، محور وحدت امت» به مدت سه روز (از سوم تا پنجم آذرماه 97) با حضور بيش از 350 مهمان از 100 كشور در تهران برگزار مي شود.
خاورم**472 **2041**