عراقچی: دو واقعه مهم در روابط ایران و اروپا رخ می‌دهد

تهران- ایرنا- معاون سیاسی وزیر امور خارجه از دو واقعه مهم در روابط ایران و اروپا خبر داد و توضیح داد یكی از آنها سومین سمینار همكاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا و دیگری چهارمین دور گفت‌وگوهای عالی رتبه سیاسی ایران با این اتحادیه است.

به گزارش ایرنا، سید عباس عراقچی روز یكشنبه در حساب توئیتری خود نوشت: در اوج تحریم‌ها و فشارهای آمریكا، فردا دو‌ واقعه مهم در روابط ایران و اروپا در بروكسل اتفاق می‌افتد.
وی در ادامه نوشت: سومین سمینار «همكاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا» با حضور دكتر صالحی و «چهارمین دور گفتگوهای عالی رتبه سیاسی ایران و اتحادیه اروپا» با مسئولیت اینجانب و خانم اشمید این دو واقعه مهم است.
علی اكبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و معاون رییس‌جمهوری امروز، چهارم آذرماه در راس هیاتی برای حضور در سومین سمینار عالی‌رتبه همكاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و اتحادیه اروپا كه 5 و 6 آذرماه برگزار می‌شود، راهی بروكسل، پایتخت كشور بلژیك شد.
این سمینار اولین نشست همكاری‌های هسته‌ای ایران و اروپا بعد از خروج آمریكا از برجام و بازگشت تحریم‌های یك‌جانبه این كشور علیه ایران است.
قرار است هلگا اشمید معاون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه كشورمان نیز در این سمینار سخنرانی كنند.
سیام**1058** 1055