۴ آذر ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۱۰
کد خبر: 83111849
۰ نفر
مشاركت رژیم صهیونیستی در سركوب مخالفان آل سعود

تهران - ایرنا - روزنامه صهیونیستی هاآرتص افشا كرد كه یك شركت اسرائیلی ابزارهای جاسوسی برای تعقیب مخالفان و فعالان عربستانی در اختیار حكومت سعودی قرار داده است.

به گزارش شبكه خبری المیادین، این روزنامه فاش كرد كه شركت سایبری و جاسوسی اسرائیلی ان اس او (NSO) مذاكراتی برای فروش پیشرفته ترین ابزارهای جاسوسی با سعودی ها برگزار كرده كه با آنها به راحتی می توانند به گوشی های همراه مخالفان در داخل و خارج این كشور نفوذ كرده و مكالمات و تماس های آنها را استراق سمع كنند.
این مذاكرات چند ماه پیش از اوجگیری اقدامات «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان علیه آنچه مبارزه با فساد در داخل این كشور می نامید، صورت گرفته است.
هاآرتص افزود: توافق های اصلی ریاض با این شركت اسرائیلی در سال 2017 در یكی از هتل های شهر وین پایتخت اتریش بوده كه «عبدالله الملیحی» از چهره های نزدیك به رئیس سازمان اطلاعات عربستان و تركی الفیصل رئیس پیشین سازمان اطلاعات و «ناصر القحطانی» دیگر مسئول سعودی از طرف عربستان و یكی از مسئولان شركت اسرائیلی (NSO) كارشناس در امور نوسازی ابزارهای جاسوسی از تلفن های همراه و یك بازرگان اسرائیلی در آن حضور داشته اند.
این شركت در سال 2017 جاسوس افزار موسوم به «پگاسوس 3» را ارایه كرده بود كه به تلفن های همراه نفوذ و بدون اطلاع كاربر، آن را هك و از او جاسوسی می كرد.
طرف های اسرائیلی در جلسه خود با سعودی ها در وین از القحطانی خواسته اند كه با خرید یك دستگاه آیفون جدید از یك مركز فروش تلفن های همراه، شماره جدید را به آنها بدهد و بلافاصله توانسته اند به این گوشی نفوذ كرده و صدا، تصویر و اطلاعات آن را هك و ثبت كنند.
هاآرتص افشا كرد كه اسرائیل در سال های گذشته بدافزارها و جاسوس ابزارهای ساخت خود را برای تعقیب و جاسوسی از مخالفان، فعالان سیاسی و اجتماعی و حقوق بشری در اختیار كشورهای حاشیه خلیج فارس قرار داده است.
رژیم صهیونیستی از ارایه خدمات اطلاعاتی و جاسوسی به برخی كشورهای حاشیه خلیج فارس برای مبارزه با مخالفانشان، به منظور عادی سازی روابط با این كشورها و نیل به اهداف خود استفاده می كند.
خاورم**9366**1486**

سرخط اخبار جهان