جهاد دانشگاهی به فناوران تسهیلات كم بهره می دهد

اردبیل - ایرنا - مدیر سامانه ‌های نوین فناوری و حمایت از نوآوری جهاد دانشگاهی گفت: فناوران معرفی شده این نهاد از تسهیلات كم بهره بانك كشاورزی بهره‌ مند می شوند.

به گزارش ایرنا ، سمیه قربانی روز شنبه در اردبیل افزود: این تسهیلات بر اساس تفاهم ‌نامه‌ همكاری بین جهاد دانشگاهی كشور و طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد كشاورزی پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینكه با همكاری و ایجاد ارتباط منسجم بین پژوهشگران، مخترعان و صاحبان ایده باید اكوسیستم فناوری و نوآوری را در استان ‌های كشور پویا كرد، گفت: تسهیلات برای صاحبان ایده و طرح كافی نیست بلكه جذب سرمایه‌ گذار و مشاركت لازم است تا نه تنها در بحث تامین مالی بلكه در حوزه مشاوره و بازار عرضه نیز موثر واقع شود.
او تجاری سازی محصولات فناوران پس از دانش بنیان شدن را حلقه مفقوده در توسعه فعالیت محققان مراكز رشد گیاهان دارویی دانست و افزود: سازمان تجاری سازی ، فناوری و اشتغال دانش آموختگان (ستفا) جهاد دانشگاهی راه‌ اندازی شد تا در خدمت ایده ‌پردازان باشد.
قربانی همچنین اظهار داشت: جهاد دانشگاهی حمایت‌ های مختلفی را از صاحبان ایده و طرح انجام می ‌دهد كه تقویت و تدوین برنامه ‌های تجاری سازی در خصوص نوآوری و شكوفایی از جمله این برنامه ‌هاست.
به گفته او ، مركز رشد فناوری فرآورده‌ های گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اردبیل با توجه به اینكه از مراكز نوپای جهاد دانشگاهی ا‌‌‌‌ست توانسته در رقابت با 24 مركز رشد در كشور با 40‌‌‌‌‌‌‌‌‌ درصد رشد نسبت به سال‌ های گذشته رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد.
وی افزود: حضور مركز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل در چهارمین نمایشگاه ملی گیاهان دارویی بسیار پر رنگ بود و محصولات ارزشمندی توسط فناوران این مركز در آن ارائه شد.
سرپرست مركز رشد فناوری فرآورده‌ های گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل هم گفت: در این مركز با هدف‌ گذاری و برنامه‌ ریزی مناسب امكان شكوفایی ایده‌ های محققان و تجاری‌ سازی تولیدات شركت ‌های فناور فراهم شده است.
مهران اوچی اردبیلی با اشاره به اینكه بسته ‌های حمایتی برای پیشبرد اهداف فناوران مركز رشد فناوری گیاهان دارویی تدوین و ارائه شده ، اظهار داشت: این مركز تلاش دارد با هدایت، حمایت و مشاوره فناوران در جهت رفع خلا‌ ها و استفاده از ظرفیت های استان‌ ، اردبیل را به قطب تولید محصولات دارویی كشور تبدیل كند.
وی اظهار داشت: با معرفی واحد‌های فناور جهت اخذ تسهیلات قرض‌ الحسنه كم‌ بهره در قالب صندوق‌ های پژوهانه و بانك‌ ها، درصدد هستیم تا واحدهای فناور بدون وقفه فعالیت‌ های خود را پیش ببرند.
6018/ 1257

سرخط اخبار استان‌ها