فراوانی میوه های زمستانی قیمتها را در بازار كاهش داد

مشهد- ایرنا- رئیس اتحادیه صنف میوه و تره بار مشهد گفت: فراوانی میوه های زمستانی به ویژه پرتقال در بازار این شهر باعث شكسته شدن و كاهش قیمتها در مورد بیشتر اقلام میوه شده است.

حسین مصدق روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از نوسانات قیمتها و تاثیر آن بر بیشتر محصولات كشاورزی شاهد افزایش نرخ میوه بودیم اما این افزایش در برخی میوه های زمستانی نسبت به پارسال رخ داده است.
وی ادامه داد: میوه هایی مانند نارنگی و سیب نسبت به پارسال افزایش قیمت دارند و هم اینك در سطح عمده فروشی هر كیلوگرم نارنگی از 25 هزار ریال تا 65 هزار ریال و هر كیلوگرم سیب از 75 هزار ریال تا 80 هزار ریال به فروش می رسد.
رئیس اتحادیه صنف میوه و تره بار مشهد گفت: با این حال میوه هایی مانند پرتقال و لیموشیرین افزایش قیمت نداشته اند و هم اینك در سطح عمده فروشی هر كیلوگرم پرتقال تا 30 هزار ریال و هر كیلوگرم لیموشیرین از 25 تا 40 هزار ریال به فروش می رسد.
وی افزود: انار نیز نسبت به پارسال افزایش قیمت 10 درصدی داشته و هم اینك هر كیلوگرم انار در سطح عمده فروشی از 35 هزار ریال تا 90 هزار ریال به فروش می رسد.
مصدق ادامه داد: میوه های گرمسیری مانند موز نیز كه وارداتی است نسبت به پارسال افزایش قیمت داشت و هم اینك در سطح عمده فروشی هر كیلوگرم موز از 110 هزار ریال تا 120 هزار ریال به فروش می رسد.
وی گفت: گلابی نیز در بازار مشهد افزایش قیمت داشته و هم اینك هر كیلوگرم گلابی از 120 هزار ریال تا 140 هزار ریال به فروش می رسد.
هزار و 500 واحد میوه فروشی دارای جواز كسب در سطح كلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد دایر هستند.
7489/1858