پاكستان: پاسخ به آمریكا برای تفهیم حقایق به این كشور بود

اسلام آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه پاكستان گفت كه پاسخ و واكنش دولت اسلام آباد به دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا برای تفهیم درست حقایق تاریخ به این كشور بود.

به گزارش ایرنا «محمد فیصل» روز پنجشنبه در نشست هفتگی رسانه ای در خصوص تنش های توییتری واشنگتن و اسلام آباد، تصریح كرد: پاكستان برای مقابله با گروه تروریستی القاعده به ایالات متحده، كمك های اطلاعاتی ارائه می دهد.
به گزارش ایرنا، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا دوشنبه هفته جاری در پست توئیتری نوشته بود ما باید اسامه بن‌لادن سركرده شبكه القاعده را خیلی زودتر دستگیر می كردیم.
در ادامه این توئیت اضافه شده است: رئیس جمهوری وقت آمریكا از شكار این هدف بازماند، میلیاردها دلار به پاكستان پول دادیم ولی آنها به ما نگفتند كه بن لادن در آن كشور زندگی می كرد.
رئیس جمهوری آمریكا گفت كه دیگر میلیاردها دلار به پاكستان نمی دهیم زیرا آنها پول آمریكا را می گیرند، اما برای ما كاری نمی كنند.
این گفته های ترامپ با واكنش شدید مقامات پاكستان نظیر نخست وزیر، وزیر امور خارجه، وزیر مشاور در امور كشور، فرمانده ارتش و وزیر حقوق بشر پاكستان مواجه شد.
نخست وزیر پاكستان در واكنش به تهدیدهای اخیر رئیس جمهوری آمریكا علیه كشورش گفت: دولت اسلام آباد، در جنگ به اصطلاح تروریسم به رهبری آمریكا خسارت های جبران ناپذیر متحمل شد و از این پس تنها در راستای منافع خود عمل خواهد كرد.
«عمران خان» در پاسخ به اتهامات اخیر ترامپ علیه پاكستان گفت: سخنان اهانت آمیز رئیس جمهوری آمریكا زخم مردم پاكستان را كه از جنگ با تروریسم آسیب دیده اند، تازه كرد، پاكستان در جنگ به رهبری آمریكا دچار خسارت شدید مالی و جانی شده است.
وی در ادامه نوشت: او (ترامپ) نیاز دارد كه حقایق تاریخ را به درستی درك كند، پاكستان از جنگ به رهبری آمریكا خسارت دیده است از این پس تنها در راستای منافع مردم خود عمل خواهیم كرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاكستان در بخش دیگری از سخنانش در نشست خبری امروز با رسانه ها در خصوص روابط اسلام آباد و دهلی نو نیز گفت: پاكستان از هند برای گفت و گو در خصوص مسائل مربوط به تروریسم دعوت كرد ولی هند، عامدا از پاكستان برای سمپوزیوم دریایی اقیانوس هند دعوت نكرد.
فیصل همچنین در خصوص سخنان اخیر فرمانده ارتش هند در مورد پاكستان نیز گفت: فرمانده ارتش هند باید با بیشتر مراقب سخنان خود باشد.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاكستان با محكومیت آنچه در كشمیر می گذرد، گفت: دولت اسلام آباد، اقدامات سازمان همكاری اسلامی (OIC) در حمایت از مردم كشمیر را ارج می نهد.
آساق**6125**1663**