۳۰ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۳۴
کد خبر: 83107624
۰ نفر
سه سارق مسلح بانك در شيراز مجازات شدند

شيراز-ايرنا- سه سارق كه از بانك هاي شيراز و اصفهان سرقت مسلحانه كرده و همچنين يكي از ماموران انتظامي استان اصفهان را به شهادت رسانده بودند، صبح چهارشنبه 30 آبان در ملاء عام در شيراز به طناب دار سپرده شدند.

صبح چهارشنبه تيمي از رسانه هاي شيراز براي روايتگري و انعكاس صحنه هاي اعدام اين سه مجرم كه اقدام به سرقت مسلحانه از بانك هاي شيراز و اصفهان كرده بودند عازم ميدان پيام شيراز شدند.
در اين محل كه به نظر پاركينگ روباز خودرو مي آمد فضايي با فنس كشي از محوطه عمومي جدا شده بود كه عموم مردم حق ورود به محوطه را نداشتند.
داخل اين محوطه، سه جرثقيل ديده مي شد كه ماموران نقابدار و سياه پوش اجراي حكم در حال بستن طناب هاي دار سفيد رنگ بر پشت اين جرثقيل ها بودند.
حدود ساعت هفت صبح وانتي اتاق دار وارد محوطه شد كه بعد از باز شدن درعقب آن سه مجرم با چشم بند رويت شدند كه لحظاتي را با نماينده دادستان شيراز گفت و گو كردند و به نظر مي رسيد آخرين وصيت هاي خود را مي كردند.
بعد از آن اين سه فرد را كه دست هاي آنها از پشت بسته شده و پابند نيز بر پاهاي آنها نهاده شده بود به سمت سكوها هدايت كردند.
سه مجرم كه به نظر بين 40 تا 50 سال سن داشتند با كمك دو مامور سياه پوش نقابدار به بالاي سكوي برده شدند.
يك نفر از مجرمان و همان فردي كه مامور انتظامي اصفهان را در حين آخرين سرقت از يكي از بانك هاي اين شهر به شهادت رسانده بود، از نيروهاي امنيتي تقاضا كرد كه اجازه دهند نماز بخواند كه با موافقت نماينده دادستان اين فرصت براي آخرين بار به او داده شد و ماموران اين فرد را به پشت جرثقيلي كه طناب دار اين فرد بر آن خودنمايي مي كرد هدايت كردند كه او نيز تيمم كرد و نماز گزارد.
تا اين فرد كه گفته مي شد مهندس آي تي نيز هست نماز خود را به اتمام رساند اجراي حكم اعدام براي دو سارق ديگر انجام شده بود.
بعد از انجام آخرين خواسته سارق سوم، او نيز به پاي چوبه دار آورده و حكم قانوني براي او نيز اجرا شد.
با شروع مراسم اعدام اين سه مجرم رفته رفته بر تعداد جمعيت مردمي كه به تماشاي اين صحنه آمده بودند افزوده مي شد و در اين بين حضور ده ها كودك سه تا 10 ساله كه پدر و مادران آنها را با خود براي ديدن اعدام به اين محل آورده بودند مشهود بود.
عدم حضور خانواده هاي اعدامياني كه در ميدان پيام شيراز به دار مجازات آويخته شده بودند از نكاتي بود كه توجه حاضرين را به خود جلب مي كرد.
بعد از حدود 15 دقيقه كه از اعدام فرد سوم گذشته بود نماينده پزشك قانوني نبض هر سه مجرم اعدام شده را كنترل كرد و دقايقي بعد جنازه سارقان بانك هاي شيراز و اصفهان در پوشش هايي سبزرنگ قرار داده و به داخل خودرو حمل متوفيان منتقل و از محوطه خارج شد.
مسئولي كه در صحنه اعدام اين سه شخص حضور داشت اما نمي خواست نامش فاش شود در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: اين افراد علاوه بر سرقت مسلحانه از بانك هاي شيراز و اصفهان مرتكب جعل متعدد عنوان مامور نيروي انتظامي و مسئولان ديگر نيز شده بودند.
وي ادامه داد: جعل مدارك شناسايي،جعل پلاك خودرو ،سرقت هاي متعدد خودرو در سطح شهرهاي مختلف استان فارس و ايجاد رعب و حشت از جمله تخلفات اين افراد بود كه باعث شد حد الهي كه در خصوص محاربه و مفسد في الارض براي اين افراد است اجرا شود.
وي عنوان كرد: اين افراد در استان هاي اصفهان و فارس مرتكب اعمال مجرمانه بسياري شده بودند كه تلاش امنيتي و انتظامي گسترده نهايتا منجر به كشف و شناسايي آنها در فارس شد.
او اظهار داشت: يكي از اين مجرمان از سال 84 و دو فرد ديگر نيز از دو سال گذشته اقدام به ارتكاب جرم هاي گسترده شده بودند كه هر سه نفر كه از اهالي استان فارس هستند در سال 96 دستگير شدند.
بنري بزرگي صبح امروز در ميدان پيام شيراز نصب شده بود كه در آن به اقدامات مجرمانه اين سه فرد اشاره شده بود.
در اين بنر اطلاعاتي درج شده بود مبني بر اينكه سيامك اسلامي نيا فرزند بموني كه به جرم مباشرت در ارتكاب 23 سرقت مسلحانه از بانك هاي اصفهان و شيراز ،ايجاد رعب و وحشت و شهادت يكي از مامورين انتظامي استان اصفهان كرده بود.
در بخش ديگري از اطلاعاتي كه در اين بنر در ديد عموم مردم شيراز قرار داشت درج شده بود كه كوروش قلي زاده فرزند محمد و فواد غانمي فرزند كاظم نيز به جرم محاربه از طريق مشاركت در سرقت هاي مسلحانه منجر به ايجاد رعب و وحشت عمومي در شهرستان هاي شيراز و اصفهان شده بود.
اين بنر را فرماندهي انتظامي استان فارس نصب كرده بود.
9873 / 1876