سومین دوره جام باشگاه های كتابخوانی در كشور برگزار می شود

قزوین - ایرنا - مدیر مركز مطالعات فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سومین دوره جام باشگاه های كتابخوانی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه توسط این وزارتخانه تدارك دیده شده و امسال برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا یزدان پور سه شنبه شب در آیین جشن كتاب در قزوین با بیان اینكه هشت هزار جام باشگاه های كتابخوانی را تدارك دیده ایم،افزود: برگزاری چنین رویدادهایی بدون شك به تقویت فرهنگ مطالعه و كتابخوانی در سطح جامعه منجر می شود.
وی با اشاره به اهمیت كتاب و تاثیر آن در اعتلای دانش و فرهنگ جامعه، گفت: همه ابزارهایی كه برای توسعه فرهنگ وجود دارند از قدرت كمتری نسبت به كتاب برخوردار هستند بنابراین باید از همه توان و ظرفیت خود برای تقویت این حوزه استفاده كنیم.
این مسئول گفت: كتاب دریچه ای است كه ما را با جهان نادیده ها روبرو می كند و از این رو اهمیت ویژه و بالایی در زندگی انسان دارد كه نباید از آن غفلت كنیم.
مدیر مركز مطالعات فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاكید كرد: خانواده ها باید فرهنگ مطالعه را با انتخاب كتب مناسب و مفید از سنین كودكی و پایین برای فرزندانشان نهادینه كنند.
یزدان پور تقویت فرهنگ مطالعه را یكی از دغدغه ها و اولویت های مهم فرهنگی در كشور نام برد و افزود: تحقق این مهم از عهده یك یا چند دستگاه خارج است و در این خصوص باید شاهد مشاركت گروه های مردمی و دوستداران كتاب باشیم.
9925*3013