آمریكا با تحریم غذا و دارو مردم ایران را نشانه گرفته است

سمنان- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر كشور گفت: آمریكا با رویكرد خصمانه و تحریم های مختلف از جمله غذا و دارو مردم ایران اسلامی را برای ضربه زدن نشانه گرفته است.

به گزارش ایرنا، علی اصغر پیوندی شامگاه سه شنبه در آیین اختتامیه المپیاد ورزشی كاركنان و اعضای جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سالن هلال شهر سمنان افزود: دشمن با تحریم غذا و دارو مردم ایران را هدف قرار داده است و مسئولان با بسیج كردن تمام نیروها و امكانات درصدد رفع مشكلات و گرفتاری های مردم و خنثی سازی توطئه های استكبار جهانی هستند.
رئیس جمعیت هلال احمر كشور گفت: دشمنان تنها در این مقطع دست به تحریم اقتصادی ملت ایران نزدند، تحریم ایران اسلامی قدمتی 40 ساله دارد.
وی خاطرنشان كرد: جمعیت هلال احمر با مجاهدت و جانفشانی در دهه های اخیر اعتبار بسیار مطلوبی در بین مردم پیدا كرده است و خدمات این جمعیت به آحاد جامعه رضایت بخش و ارزنده است.
پیوندی خاطرنشان كرد: 95 سال از تاسیس جمعیت هلال احمر در كشور می گذرد و حفظ كرامت و شخصیت انسان در تمام ابعاد زندگی یكی از اهداف این نهاد ارزشی است.
وی ادامه داد: دومین هدف مهم جمعیت هلال احمر كشور ارتقاء سلامت در جامعه است و این جمعیت برای افزایش نشاط اجتماعی و سلامت جمعی در ایران اسلامی تلاش می كند.
رئیس جمعیت هلال احمر كشور اضافه كرد: افزایش توان بخشی و ارتقاء سلامت در جامعه از اهداف مهم و غیرقابل انكار جمعیت هلال احمر كشور است و كاهش درد انسان ها بدون در نظر گرفتن دین، جناح و قومیت سرلوحه وظایف هلال احمر است.
پیوندی تصریح كرد: ترویج روحیه و منش هلال احمر در بدنه جامعه بیش از پیش در جامعه نهادینه شود و این جمعیت در ایام حج، جوادثی مانند سیل، طوفان، زلزله، سقوط هواپیما و دهها رویداد انسانی و طبیعی و در زمان بحران به مردم كمك می كند.
وی گفت: هلال احمر باید در افزایش نشاط اجتماعی در جامعه نقش آفرینی كند و همه مسئولان برای سرزنده نگه داشتن مردم تلاش كنند.
پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر كشور به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و حضور در نشست شورای معاونان و هیات مدیره جمعیت هلال احمر طی 2 روز به استان سمنان سفر كرده است.
7339/6103