۲۹ آبان ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۲۵
کد خبر: 83107286
۰ نفر
ظریف بیانیه ضدایرانی ترامپ را شرم آور خواند

تهران- ایرنا- وزیر خارجه ایران در واكنش به بیانیه رئیس جمهوری آمریكا در تطهیر حاكمان سعودی از قتل روزنامه نگار منتقد، با شرم آور خواندن این بیانیه نوشت: شاید مسئول آتش سوزی (جنگل) كالیفرنیا هم ما هستیم.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران پیامی توئیتری در واكنش به بیانیه ضدایرانی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا منتشر كرد.
ظریف نوشت: ترامپ به شكلی عجیب و غریب بند اول بیانیه شرم آور خود درباره جنایات سعودی ها را به متهم كردن ایران به هرگونه شرارتی كه به فكرش می رسد، اختصاص می دهد.
وی افزود: چه بسا مسئول آتش سوزی (جنگل) كالیفرنیا هم ما باشیم، چون كمك نكردیم جنگل ها را با چنگك تمیز كنند، آنگونه كه فنلاندیها ها این كار را می كنند؟
رئیس جمهوری آمریكا امروز در بیانیه ای پیرامون قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی به جای پرداختن به جنایات سعودی ها با رد دخالت شاه و ولیعهد عربستان در قتل این روزنامه نگار، ایران را به بی ثباتی در منطقه متهم كرد.
همچنین اشاره ظریف به آتش سوزی در شمال ایالت كالیفرنیا در آمریكا مربوط به ناتوانی دولت این كشور در كنترل این آتش سوزی است كه بیش از 60 كشته برجا گذاشت و فاجعه بارترین آتش سوزی در تاریخ این كشور خوانده شد.
ترامپ در گاف جدیدی گفته است نخست وزیر فنلاند به من گفت ما جنگل ها را شنكش می كنیم و كالیفرنیا به این دلیل آتش گرفت كه شنكش نكرده بود. نخست وزیر فنلاند این ادعا را رد كرد و فنلاندی ها در فضای مجازی ترامپ را مسخره می كنند!
شبد**9416**9122

سرخط اخبار سیاست