تعامل روابط عمومي ها و رسانه ها مبتني بر سعه صدر باشد

قزوين – ايرنا - مديركل روابط عمومي استانداري قزوين گفت: تعامل و ارتباط روابط عمومي ها با رسانه ها بايد مبتني بر مدارا و سعه صدر باشد تا بتوان در فضايي مناسب براي روشنگري و ارتقاي سطح افكار عمومي اقدام كرد.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي استانداري، نصرت الله عليرضايي روز سه شنبه در جلسه شوراي مركزي روابط عمومي هاي استان كه در استانداري برگزار شد افزود: اميدواريم در دوره جديد فعاليت شوراي مركزي روابط عمومي هاي استان بيش از گذشته بتوانيم از ظرفيت اين شورا براي بهبود تعامل دستگاه ها با افكار عمومي و رسانه ها استفاده كنيم.
عليرضايي افزود: ضعف ها و كاستي هايي در حوزه ارتباط روابط عمومي ها و رسانه ها وجود دارد كه بايد در جلسات مشترك با نهادهاي مرتبط مانند خانه مطبوعات و نمايندگان رسانه ها به آنها پرداخت و براي آسيب شناسي و بهبود مناسبات و تعاملات اقدام كرد.
دبير شوراي مركزي روابط عمومي هاي استان افزود: نسبت و رابطه روابط عمومي ها و رسانه ها نبايد براساس تقابل و مجادله تعريف شود بلكه بايد فضايي ايجاد كرد كه رسانه ها و خبرنگاران فعال از غيرفعال به راحتي قابل تشخيص و شناسايي باشند.
عليرضايي افزود:در دوره جديد فعاليت شوراي مركزي روابط عمومي ها شاخص هاي سنجش و ارزيابي رسانه ها به شيوه علمي و تخصصي تدوين شده و براساس آنها از رسانه ها و خبرنگاران فعال تجليل و تقدير به عمل خواهد آمد.
عليرضايي گفت:روابط عمومي هاي استان بايد بتوانند بر اساس رسالت و ماهيتي كه دارند فعالانه تر،خلاق تر و با اثرگذاري بيشتري نسبت به گذشته ظهور و بروز داشته باشند.
مديركل روابط عمومي استانداري قزوين بيان داشت:يكي از نقاط ضعف دستگاه ها در عرصه اطلاع رساني،ارتباط ضعيف مديران با رسانه هاست كه در اين خصوص مديران بايد رفتار و مشي استاندار را در تعامل با رسانه ها سرلوحه و الگوي خود قرار دهند.
وي گفت: وقتي استاندار شخصا در شبكه هاي اجتماعي و فضاي مجازي پاسخگوي سوالات و ابهامات خبرنگاران و اصحاب رسانه است،حجت بر مديران تمام مي شود و بايد با تاسي از اين رفتار،شكل و روش تعامل و ارتباط خود را با رسانه ها تغيير داده و تقويت كنند.
اين مقام مسئول در رابطه با هفته پژوهش و فناوري استان گفت:غرفه هاي دستگاه ها در نمايشگاه هفته پژوهش و فناوري بايد فراتر از كارهاي معمولي و تكراري مثل ارايه بروشور و مستندات مكتوب انجام دهند.
وي افزود:برگزاري كارگاه هاي آموزشي با محتواي مناسب براي عموم مردم و مشتريان سازمان ها يكي از اقداماتي است كه مي تواند توسط دستگاه ها در اين غرفه ها انجام شود.
رييس شوراي مركزي روابط عمومي هاي استان گفت: انتظار مي رود در برنامه هاي هفته پژوهش از سوي مديران به مسايل و مشكلات استان در حوزه هاي مختلف پرداخته شود.
عليرضايي با اشاره به 40 سالگي انقلاب اسلامي بيان داشت: بايد عملكرد 40 ساله انقلاب اسلامي در استان قزوين به شكل كاملا تخصصي و بديع تدوين و تهيه شود و دستگاه هاي اجرايي بايد در مهلت معين گزارش هاي خود را در اين رابطه ارايه كنند.
6101

سرخط اخبار استان‌ها