زمينه لازم براي صدور پروانه واحدهاي بوم گردي مهياست

رشت - ايرنا - فرماندار شفت گفت: زمينه ها و ساز و كارهاي لازم براي صدور پروانه ساختماني واحدهاي بوم گردي اين شهرستان مهياست.

گزارش عصر سه شنبه روابط عمومي فرمانداري شفت به ايرنا حاكيست؛ محمدرضا محسني در نشست كارگروه بوم گردي شفت افزود : گام نخست توسعه بوم گردي ، ايجاد رغبت و اقبال عمومي به اين طرح است و در اين راستا پيگيري دستگاه هاي ذيربط تا مرحله پاياني ساخت و پس از آن بايد ادامه يابد.
وي با بيان اينكه موافقت اصولي براي 30 طرح ساخت با مجموع 210 واحد بوم گردي و هفت طرح مرمت در اين شهرستان صادر شده ، ادامه داد: تا كنون 26 پرونده براي دريافت تسهيلات به بانك هاي عامل ارسال شده است .
محسني با قدرداني از تلاش هاي دهياران ، بخشداران و دستگاه هاي ذيربط براي تسريع در روند بررسي پرونده هاي بوم گردي در اين شهرستان اضافه كرد: اكنون زمان رسيدن به نتيجه است و نياز به تعاون بيشتري داريم.
فرماندار شفت اطلاع رساني صحيح و ايجاد اميد را يكي از راه هاي فرهنگ سازي براي رونق گردشگري عنوان و خاطرنشان كرد: مرحله دوم اعطاي تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري با اولويت بوم گردي اجرايي مي شود .
وي با اشاره به اينكه توسعه گردشگري و كشاورزي بايد هم راستا و متوازن باشد، افزود : از تغيير كاربري زمين هاي شالي و باغ هاي چاي براي ساخت واحد هاي بوم گردي در اين شهرستان جلوگيري مي شود .
محسني در پايان دستور داد نشست هاي فرعي كارگروه بوم گردي در بخشداري ها تشكيل و گزارش هاي آن به فرمانداري ارسال شود.
شهرستان شفت با دو بخش مركزي و احمدسرگوراب در 25 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع است.
7296/2007/

سرخط اخبار استان‌ها