يك هزارو 719برنامه به مناسبت هفته بسيج در خوزستان اجرامي شود

اهواز - ايرنا - معاون هماهنگ كننده سپاه وليعصر (عج) خوزستان گفت:يك هزارو 719 برنامه در زمينه هاي مختلف در هفته بسيج در استان خوزستان اجرا مي شود.

سرهنگ عبدالرضا حاجتي روز سه شنبه در نشست خبري افزود: برگزاري شب شعر، برپايي نمايشگاه دستاوردهاي بسيج ، برپايي ايستگاه صلواتي در بسيج نواحي، همايش و سخنراني ائمه جمعه ، اردوهاي يك روزه و هفت روزه، جلسات روشنگري، پياده روي خانوادگي در مناطق مختلف خوزستان ، حضور بسيجيان در نماز جمعه، ديدار با خانواده شهدا به ويژه شهداي حادثه تروريستي ۳۱ شهريور ، غبار روبي از مزار شهدا ، ديدار با علما از جمله نماينده ولي فقيه در استان ، يادواره شهدا در مساجد و مدارس شهرستان ها و همچنين كارگاه سبك زندگي از برنامه هاي هفته بسيج در خوزستان است.
وي از اقدامات بهداشتي بسيج توسط پزشكان، پرستاران و فوق تخصص ها در استان گفت و بيان كرد: در هفت ماه گذشته پنج هزار و 645 نفر در مساجد و بيش از سه هزار و 500 دانش آموز در مدارس به رايگان توسط كادر درماني ويزيت شدند.
معاون هماهنگ كننده سپاه وليعصر (عج) خوزستان درباره اقدامات بسيج با مشاركت كميته امداد امام خميني(ره)در حوزه اقتصاد مقاومتي و محروميت زدايي افزود: احداث و تعمير 182 منزل مسكوني، احداث چند پل، احداث سرويس بهداشتي و حمام در مناطق محروم از جمله اقدامات بسيج در اين زمينه است؛همچنين در بخش بيابان زدايي و مهار گرد وغبار اقدامات اساسي همچون كاشت نهال در سال هاي اخير انجام شده است.
وي گفت: همچنين بالغ بر 14هزار ميليارد ريال به ۲۵ هزار نفر وام اعطا شده كه ازاين تعداد يك هزار و 700ميليارد ريال آن وام قرض الحسنه بوده است.
معاون هماهنگ كننده سپاه وليعصر (عج) خوزستان افزود:در تفاهم‌ نامه اي با نوسازي مدارس ۱۲ مدرسه احداث و چهار مدرسه در خوزستان تعمير و زيباسازي شد؛ همچنين اعطاي 30 جهيزيه در روستاهاي محروم و توزيع 2هزارو 500 سبد معيشتي از جمله اقدامات بسيج در استان است.
سرهنگ حاجتي امنيت مردم و محلات را از اقدامات مهم بسيج بيان كرد و گفت: از روز پنجشنبه گشت هاي رضويون در سطح شهر و محلات آغاز مي شود كه در اين گشت ها نيروهاي بسيج در كنار نيروي انتظامي اقدام به حفظ امنيت محلات مي پردازند.
وي ادامه داد: بسيج مظهر اقتدار، ايستادگي و وحدت است و 40 سال است كه مقابل استكبار و ابرقدرت هاي جهان ايستادگي كرده است.
هفته بسيج از 29 آبان تا پنج آذر (سالروز تشكيل بسيج مستضعفان) برگزار مي شود.
7165 / 6037

سرخط اخبار استان‌ها