۲۹ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۳۵
کد خبر: 83107044
۰ نفر
پيگيري قانوني قصور پزشكي حق مردم است

مشهد- ايرنا- رئيس نظام پزشكي مشهد گفت: پيگيري قصور پزشكي در مراكز درماني حق مردم است اما بايد از طريق مجاري قانوني دنبال شود.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومي نظام پزشكي مشهد، دكتر علي بيرجندي نژاد در ملاقات با پزشك مصدوم توسط يكي از همراهان بيمار در بيمارستان آرياي مشهد افزود: افرادي كه به صورت شخصي اقدام به برخورد با قصور احتمالي پزشكان و گروههاي پزشكي مي كنند، اقدام غير قانوني، ناشايست و غير اخلاقي را مرتكب مي شوند.
وي اظهار داشت: اين امر كاهش امنيت جامعه پزشكي و تبعات مختلف در بردارد و احساس نا امني باعث شكل گيري و گسترش پزشكي تدافعي در جامعه مي شود.
وي گفت: در اين شرايط پزشك از اقدامات درماني كه اميد كمتري به نتيجه آن است، پرهيز مي كند و بدين طريق فرصت هاي احتمالي درمان بيماران از بين مي رود.
مدير نظارت و اعتبار بخشي معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكي مشهد نيز گفت: هرگونه ضرب و جرح، توهين و افترا به فعالان حوزه سلامت نظير پزشك و پرستار، پيگرد قانوني دارد و با خاطيان برخورد جدي مي شود.
دكتر علي اصغر انجيدني افزود: تمام مدارك و مستندات حادثه مزبور دريافت شده تا بتوان در كوتاه ترين زمان به اين پرونده رسيدگي نمود و با خاطيان برخورد كرد.
در مراسم دلجويي از پزشك مجروح شده توسط يكي از همراهان بيمار، نماينده معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري خراسان رضوي، رئيس نظام پزشكي مشهد و مدير نظارت و اعتبار بخشي دانشگاه علوم پزشكي مشهد به نمايندگي از رئيس اين دانشگاه حضور داشتند.
يك پزشك چهارشنبه هفته گذشته حين انجام وظيقه در درمانگاه سلامت واقع در بولوار هدايت مشهد مورد حمله يكي از همراهان بيمار قرار گرفت و به ضرب چاقو از ناحيه سر مجروح شد.
3027 / 6053

سرخط اخبار استان‌ها