مديركل گمرك آستارا: دلالان كالا و ارز مشكل ايجاد مي كنند

آستارا - ايرنا - مديركل گمرك آستارا گفت: حضور و فعاليت دلالان و واسطه گران ارز و كالا در محوطه پايانه مسافري، مشكل ايجاد مي كند و براي رفع آن، همچنان به استقرار نيروي انتظامي چشم دوخته ايم.

به گزارش خبرنگار ايرنا رسول اميدي روز سه شنبه در جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز در فرمانداري آستارا افزود: خروج عمده كالاهاي اساسي از گمرك آستارا مصداق عيني ندارد اما بايد با برچيدن دلالان و واسطه گران از محوطه پايانه مسافري، امكان خروج اقلام اساسي در بسته بندي ها و جاسازي هاي خرد نيز به صفر برسد.
كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز آستارا در دو جلسه گذشته، استقرار نيروي انتظامي در پايانه مسافري گمرك را تصويب كرده بود.
مدير كل گمرك آستارا ادامه داد: ايجاد صرافي در محوطه گمرك نيز براي ساماندهي معاملات و مقابله با نوسانات ارزي ضرورت دارد و بايد با همكاري دستگاه هاي متولي نسبت به تحقق آن اقدام شود.
اميدي حمايت مسئولان از رانندگان كاميون هاي داخلي را نيز براي كاهش ضرر و زيان و تكريم خدمات حمل و نقل آنها در شرايط اقتصادي فعلي خواستار شد.
اداره كل گمرك آستارا در واردات و صادرات، ورود و خروج موقت، تعاوني مرزنشينان، حمل و نقل داخلي و خارجي، صدور موافقت نامه تجارت بين المللي و برگ خروج خودرو، امور مسافري، مرجوعي، امانت هاي پستي و قضايي فعاليت مي كند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و نوار مرزي جمهوري آذربايجان، سومين مرز پرتردد كشور است و سالانه نزديك به 800 هزار مسافر داخلي و خارجي از آن تردد مي كنند.
7124/2007