سلامت لوازم آرايشي و بهداشتي خارجي تاييد نمي شود

آستارا - ايرنا - معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي فرماندار آستارا با اعلام تاييد نشدن سلامت لوازم آرايشي و بهداشتي خارجي و احتمال آلايندگي آنها، مردم را به خودداري از خريد اين كالاها توصيه كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا سامان ساسانيان روز سه شنبه در جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز در فرمانداري آستارا از دستگاه هاي متولي خواست با نظارت بيشتر در مبادي ورودي اين شهرستان، با قاچاق لوازم آرايشي و بهداشتي خارجي مقابله كنند تا ميزان عرضه آن در بازار كاسته شود.
وي گفت: خطر آلودگي اينگونه كالاهاي خارجي از منظر پدافند غيرعامل نيز وجود دارد و آگاهي مصرف كنندگان آن از تهديدات سلامت عمومي ضروري است.
وي كنترل عطاري ها از نظر ارائه لوازم آرايشي و بهداشتي خارجي و ممنوعيت استفاده از مكمل هاي دارويي در باشگاه هاي ورزشي را نيز متذكر شد.
مديركل گمرك آستارا نيز در اين جلسه گفت: لوازم آرايشي و بهداشتي خارجي از اين گمرك به كشور وارد نمي شود و ورود اين قبيل كالاها بايد در مبادي ورودي شهرستان كنترل شود.
رسول اميدي ادامه داد: به خروج داروهاي فاقد نسخه از گمرك اجازه داده نمي شود اما بايد بر داروخانه ها از نظر ارائه داروي عمده و بدون نسخه، نظارت بيشتر اعمال شود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد و بازار ساحلي با حدود يك هزار و 500 غرفه از مناطق گردشگر پذير آن است.
7124/2007