۲۹ آبان ۱۳۹۷،‏ ۸:۴۵
کد خبر: 83106137
۰ نفر
جشن های هفته وحدت در آستارا آغاز شد

آستارا - ایرنا - جشن های هفته وحدت مسلمانان در آستارا در آستانه سالروز ولادت پیامبر اسلام (ص) با حضور اهالی شیعه و سنی مردم و مسئولان در مساجد آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا شامگاه دوشنبه در جشن وحدت در مسجد روستای اهل سنت قره سو بخش لوندویل گفت: تفرقه در امت اسلامی از دسیسه های برنامه ریزی شده دشمن است و مسلمانان باید با اتحاد و همبستگی در برابر توطئه دشمن ایستادگی كنند.
حجت الاسلام كاظم حافظ نیا اضافه كرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تنها منادی وحدت در جهان اسلام است و كسانی كه بر طبل تفرقه شیعه و سنی می كوبند، مزدور دشمن هستند.
وی بیان كرد: تنها راه پیروزی مسلمانان در برابر كفار، چنگ زدن به ریسمان الهی و حفظ وحدت است و مسلمانان شیعه و سنی باید بر اصول مشترك خود پایبند باشند.
حجت الاسلام هیبت الله اسكندری امام جمعه اهل سنت قره سو نیز در این آئین با بیان حدیثی از پیامبر اكرم (ص) افزود: یاری خداوند در وحدت جماعت است و امت اسلامی باید برای بهره گیری از عنایت حق تعالی، اتحاد خود را حفظ كند.
وی اضافه كرد: اگر مردم وعده های الهی را باور كنند، علاوه بر كسب عزت و رحمت الهی، بسیاری از عقب ماندگی ها و مشكلات برطرف خواهد شد.
وی اظهار كرد: مقام معظم رهبری به عنوان بزرگترین مدافع حقوق اهل سنت، بر وحدت شیعه و سنی تاكید دارند و توسعه و آبادانی مناطق مختلف كشورمان را شاهد هستیم.
اسكندری ادامه داد: تفرقه، تیشه به ریشه اسلام می زند و مسلمانان باید با آگاهی نسبت به نقشه های تفرقه افكنانه دشمن، از اختلاف دوری كنند.
مولودی خوانی و قرائت شعر در وصف پیامبر اسلام (ص) از دیگر بخش های این آئین بود.
12 تا 17 ربیع الاول به مناسبت ایام سالروز ولادت حضرت محمد (ص) هفته وحدت مسلمانان است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و حدود 17 درصد جمعیت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشكیل می دهند.
7105 / 7124/2007