درخواست گستاخانه سفير صهيونيست براي تروريستي خواندن حماس

نيويورك- ايرنا- سفير رژيم صهيونيستي در سازمان ملل متحد در درخواستي گستاخانه از كشورهاي جهان خواست در سالروز تقسيم فلسطين، يكبار و براي هميشه حماس را به عنوان يك گروه تروريستي شناسايي كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، 29 نوامبر سالروز تصويب قطعنامه 181 مجمع عمومي سازمان ملل متحد است كه به موجب آن سرزمين فلسطين به دو بخش عربي و عبري تقسيم شد. قطعنامه اي كه تنها با 33 راي موافق در برابر 13 راي مخالف، يك غايب و 10 ممتنع تصويب شد و به اين ترتيب 55 درصد اراضي سرزمين فلسطين به رژيم صهيونيستي تعلق گرفت.
هر سال به اين مناسب، نشستي در مجمع عمومي سازمان ملل برگزار مي شود اما از سال 1947 (1326 شمسي) تا كنون، رژيم صهيونيستي هيچ گاه به اين تقسيم بندي تمكين نكرده و شهرك سازي هاي خود را در مناطق فلسطيني ادامه داده است.
داني دانون سفير اين رژيم اشغالگر كه در هفته گذشته شاهد تصويب 9 قطعنامه فقط در يك كميته مجمع عمومي سازمان ملل عليه رژيمش بود، 10 روز مانده به 29 نوامبر در بيانيه اي مطبوعاتي از اعضاي سازمان ملل خواست تا در سالروز تقسيم فلسطين، حماس را كه در خط مقدم جبهه مقاومت عليه تجاوزها و جنايات صهيونيست ها ايستاده است، به عنوان يك گروه تروريستي شناسايي كنند.
آمريكا در نظر دارد در اين نشست، پيش نويس قطعنامه اي را ارائه دهد كه آنچه حملات موشكي حماس دانسته اند را محكوم كنند، منابع براي ساخت تونل هايي كه تروريستي دانسته اند قطع شود و فعاليت هايي كه خشونت آميز معرفي كرده اند هم پايان يابد.
سفير رژيم صهيونيستي در همين ارتباط اظهار كرده است آمريكا، استراليا، كانادا، نيوزلند و اتحاديه اروپا، به صورت كلي يا بخشي، حماس را سازمان تروريستي ناميده اند و اكنون زمان آن است تا اكثريت اخلاقي سازمان ملل متحد در كنار ما عليه اقدامات خشونت آميز و تروريستي آن بايستند.
دانون كه شاهد خود را نيكي هيلي نماينده مستعفي آمريكا آورده است، مي گويد اين تلاش ها تاييدي بر كوشش سفير آمريكا در سازمان ملل است كه نور حقيقت را در اين سازمان روشن كرد و بر آنچه او فعاليت هاي تروريستي حماس و ايران دانست، تاباند.
وي آرزوي خود را اين گونه جاري كرده است كه اكنون زمان آن است سازمان ملل يكبار و براي هميشه برچسب تروريستي را بر حماس بچسباند.
اروپام*149