گفتمان هاي ديني در مدارس اهل سنت آستارا برگزار مي شود

آستارا - ايرنا - مدير آموزش و پرورش آستارا از آغاز برگزاري گفتمان هاي ديني در مدارس 10 روستاي اهل سنت اين شهرستان به مناسبت هفته وحدت خبر داد.

سجاد موسوي روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: اين گفتمان ها با موضوعات ديني، احكام و قرآن با حضور معلمان و علماي اهل سنت در مدارس روستاهايي نظير عنبران، چلوند، قره سو و عباس آباد برگزار مي شود.
وي افزود: با توجه به ترفند دشمنان در قالب جنگ نرم و تهاجم فرهنگي و تلاش آنها براي تضعيف باورها و اعتقادات ديني نوجوانان و جوانان برگزاري گفتمان هاي ديني مهم است.
وي بيان كرد: چهار هزار دانش آموز متوسطه در مسابقه درس هايي از قرآن شركت كرده و 12 نفر به عنوان نفرات برتر استاني انتخاب شدند و ثبت نام از دانش آموزان براي مرحله شهرستاني مسابقات قرآن، عترت و نماز در مدارس آغاز شده است.
موسوي ادامه داد: نماز جماعت در مدارس داراي نمازخانه اقامه مي شود و در سال تحصيلي جاري با همكاري حوزه علميه حضرت ولي‌عصر (عج) آستارا 25 نفر از طلاب جهت اقامه نماز جماعت در مدارس حضور پيدا مي‌كنند.
وي يادآور شد: در سال تحصيلي 97-96 بيش از يك‌هزار و 300 جلد كتاب حفظ موضوعي، تفسير قرآن، احكام صحيفه و نهج‌البلاغه در مدارس توزيع شد و امسال نيز ادامه خواهد داشت.
12 تا 17 ربيع الاول به مناسبت ايام سالروز ولادت حضرت محمد (ص) هفته وحدت مسلمانان است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان واقع است و 17 هزار دانش آموز در 150 مدرسه آن تحصيل مي كنند و 17 درصد جمعيت اين شهرستان را اهل سنت تشكيل مي دهند.
7105 / 7124/2007