صهيونيست ها درسال جاري 52 كودك فلسطيني را به شهادت رساندند

تهران-ايرنا- جنبش جهاني دفاع از حقوق كودكان (DCI) در گزارشي اعلام كرد كه نظاميان رژيم صهيونيستي از آغاز سال جاري ميلادي تاكنون 52 كودك فلسطيني را در كرانه باختري و نوار غزه به شهادت رسانده اند.

به گزارش خبرگزاري آناتولي تركيه، جنبش جهاني دفاع از حقوق كودكان در گزارشي به مناسبت روز جهاني كودك اعلام كرد كه نظاميان اسرائيلي تنها 46 كودك را در نوار غزه كشته اند.
اين جنبش رژيم صهيونيستي را به استفاده از گلوله و زور عليه كودكان فلسطيني متهم كرد و افزود كه 18 كودك در اثر اصابت گلوله به ناحيه سر، كشته شدند.
گزارش ياد شده افزود: بيش از دو هزار و 70 كودك فلسطيني از آغاز سال 2000 تاكنون به ضرب گلوله هاي نظاميان اسرائيلي و شهرك نشينان كشته شده اند.
همچنين 500 تا 700 كودك كم سن و سال فلسطيني هر ساله در دادگاه هاي نظامي اسرائيل، محاكمه مي شوند.
بنابر اعلام باشگاه اسراي فلسطيني، حدود 350 كودك فلسطيني نيز در حال حاضر در زندانهاي رژيم صهيونيستي به سر مي برند.
رژيم اسرائيل تلاش دارد با بازداشت كودكان فلسطيني و شكنجه جسمي و روحي آنها، والدين آنان را تحت فشار قرار دهد و براي آنها رعب و وحشت ايجاد كند.
جنبش جهاني دفاع از كودكان شاخه فلسطين بخشي از ائتلاف بين المللي جنبش جهاني دفاع از كودكان است كه در ژنو سال 1979 تاسيس شده است.
اين در حالي است كه رژيم صهيونيستي در تازه ترين جنايت خود عليه كودكان فلسطيني، هشتم آباه ماه با حمله پهپادي به منطقه اي در حدفاصل خان يونس و ديرالبلح، سه كودك فلسطيني را كشتند.
گروه هاي فلسطيني نيز با صدور بيانيه هاي جداگانه در پي به كشته شدن اين سه كودك فلسطيني به اسرائيل هشدار دادند كه بزودي انتقام خون آنها را گرفته و پاسخ قاطعي به صهيونيست ها خواهند داد.
جنايت هاي نظاميان اشغالگر عليه مردم فلسطين و به ويژه كودكان آن در سايه سكوت محافل بين المللي و عادي سازي روابط برخي كشورهاي عربي با تل آويو همچنان ادامه دارد و صهيونيست ها به هشدارهاي پي در پي و درخواست هاي مكرر نهادهاي حقوق بشري مبني بر عدم حمله به كودكان فلسطيني كاملا بي توجه هستند.
خاورم**9329**1908

سرخط اخبار جهان