سهم وزارت ورزش از مالیات ارزش افزوده 14هزار میلیارد ریال است

ارومیه- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر ورزش و جوانان گفت كه امسال 14 هزار میلیارد ریال اعتبار از محل ۲۷ صدم مالیات بر ارزش ‌افزوده به این وزارتخانه تخصیص یافته است.

«ژاله فرامرزیان» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال میزان اعتبارات وزارت ورزش و جوانان از ردیف اصلی چهار هزار میلیارد و اعتبارات تملكی سه هزار میلیارد ریال است كه بخشی از آن هنوز اختصاص نیافته است.
وی بیان كرد: مدیریت منابع یكی از مهمترین برنامه های وزارت ورزش و جوانان است، زیرا نیاز این وزارتخانه به هیچ وجه با هزینه ها و اعتبارات جاری همخوانی ندارد.
فرامرزیان با اشاره به اینكه 20 درصد از كل اعتبارات این وزارت خانه و 20 درصد سهم جوانان از اعتبارات ارزش افزود به حوزه جوانان اختصاص یافته است، گفت: وزارت ورزش و جوانان با رویكرد جدی دولت برای ایجاد اشتغال جوانان از محل كمك‌های فنی اعتباری، برنامه هایی را آغاز كرده است.
معاون وزیر ورزش و جوانان در ارتباط با روند اتمام طرح های ورزشی نیمه تمام نیز گفت: تلاش بر این است برای تكمیل چهار هزار طرح ورزشی نیمه تمام كشور از ظرفیت خیران ورزش و سایر دستگاه های دولتی استفاده شود.
وی با اشاره به اینكه اولویت وزارت ورزش و جوانان اتمام طرح هایی است كه پیشرفت فیزیكی بیشتری نسبت به سایر طرح ها دارند، گفت: پیشتر مبلغی افزون بر 2 هزار میلیارد ریال برای اتمام چهار هزار طرح نیمه تمام ورزشی برآورد شده بود كه این میزان در حال حاضر به چندین برابر افزایش یافته و به رقمی رویایی تبدیل شده كه تامین آن از عهده دولت خارج است.
فرامرزیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه توجه به استان های محروم و افزایش اعتبارات جاری آنها مورد توجه وزارت ورزش و جوانان است، افزود: برنامه های طراحی شده برای برگزاری و حضور تیم ها در مسابقات و المپیادهای ورزشی باید به نوعی انجام شود كه هزینه های وارده بر ادارات استانی و هیات های ورزشی به نوعی جبران شود.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری و اعضای هیات دولت روز دوشنبه در بدو ورود به فرودگاه خوی مورد استقبال مقام های ارشد كشوری و استانی قرار گرفتند.
دكتر روحانی در سفر یكروزه خود به آذربایجان غربی ضمن سخنرانی در جمع مردم استان در ورزشگاه شهید چمران خوی، در مراسم افتتاح طرح های عمرانی و درمانی از جمله راه آهن ارومیه شركت و در جمع اعضای شورای اداری و نخبگان آذربایجان غربی سخنرانی می كند.
افتتاح راه آهن مراغه - ارومیه و آغاز سفر شهروندان ارومیه ای با استفاده از خط ریلی، بهره برداری از طرح های درمانی در شهرهای ارومیه و خوی در راستای ارائه خدمات به شهروندان از جمله طرح های در نظر گرفته شده برای سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی است.
جلسه با نخبگان و فعالان حوزه های مختلف، شركت در جلسه شورای اداری و نشست خبری با نمایندگان رسانه ها از دیگر برنامه های سفر یكروزه رییس دولت دوازدهم به آذربایجان غربی است.
7156/518