بانك پاسارگاد: سرقتی از خزانه بانك انجام نشده است

تهران- ایرنا- بانك پاسارگاد در واكنش به اظهارات رئیس پلیس پایتخت در اطلاعیه ای اعلام كرد: سرقتی از خزانه بانك انجام نشده بلكه از شركتی صورت گرفته كه خدمات پول رسانی به دستگاه های خودپرداز خارج از شعبه ها را انجام می دهد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از بانك پاسارگاد، این بانك با قدردانی از اقتدار و هوشیاری پلیس آگاهی نیروی انتظامی كه سبب دستگیری فرد خاطی در كشور ارمنستان شده ‌است، تاكید كرد: خبر سرقت از خزانه‌داری بانك‌پاسارگاد كه به نقل از رییس پلیس پایتخت در رسانه‌ها درج شده ‌است، واقعیت ندارد.
«سرقت یاد شده از شركتی صورت گرفته ‌است كه خدمات پول‌رسانی به دستگاه‌های خودپرداز خارج از شعبه‌ها را انجام می‌دهد و هیچ‌گونه ارتباطی با خزانه‌ بانك‌پاسارگاد نداشته و فرد دستگیرشده نیز كارمند این شركت بوده ‌است.»
به گزارش ایرنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت امروز در جمع خبرنگاران اعلام كرد: باند سارقان خزانه بانك پاسارگاد كه به خارج از كشور گریخته بودند با همكاری اینترپل (پلیس بین الملل) شناسایی، دستگیر و به كشور بازگردانده شدند.
به گفته وی، «سر دسته این باند مسئول خزانه داری بانك بود كه با همدستی همسرش و سه نفر دیگر از خزانه شعبه مركزی این بانك در خیابان میرداماد سرقت كرده بودند؛ این سارقان در كشور ارمنستان شناسایی شدند.»
رحیمی اظهارداشت: ارزش مسكوكات به سرقت رفته از خزانه بانك پاسارگاد به 7.5 میلیارد تومان می رسد.
اقتصام*2025 ** 2023