جرائم فضاي مجازي ناشي از نبود آگاهي خانواده هاست

آستارا - ايرنا - رئيس پليس فتا غرب گيلان گفت: بيشتر جرائم فضاي مجازي ناشي از نبود آگاهي است و بايد خانواده ها با افزايش معلومات نسبت به آن، فريب كاربران متخلف را نخورند.

به گزارش خبرنگار ايرنا ستوانيكم هادي زارعي روز يكشنبه در كارگاه آموزشي پدافند سايبري در فرمانداري آستارا افزود: فرهنگ سازي استفاده درست از فضاي مجازي مهمترين راهكار پيشگيري از جرائم، اختلافات زناشويي و طلاق است.
وي بيان كرد: دشمنان با طراحي شبكه هاي مجازي قصد ضربه به كانون خانواده ها را دارند و بايد به استفاده كودكان و نوجوانان از آن فضا حساس باشيم.
وي ادامه داد: ذخيره كردن نرم افزار و برنامه از سايت هاي غير معتبر و ناشناس، خطرناك است و با هوشياري پليس فتاي گيلان، كلاهبرداران و متخلفان زيادي دستگير شده اند.
زارعي اظهار كرد: اعتماد بيش از حد به ديگران، نشر اطلاعات خصوصي در فضاي مجازي، نداشتن اطلاعات بانكداري الكترونيك و در اختيار ديگران قرار دادن اطلاعات زمينه سوء استفاده مجرمان را در اين فضا فراهم مي كند.
رئيس پليس فتا غرب گيلان افزود: برخي افراد تصاوير شخصي خود را در فضاي مجازي به راحتي در اختيار ديگران قرار داده يا مطالب خصوصي و خانوادگي را مطرح مي كنند و باعث سوء استفاده متخلفان مي شوند.
سامان ساسانيان معاون سياسي و اجتماعي فرماندار آستارا هم در اين كارگاه گفت: بايد به تهديدات و آسيب هاي فضاي مجازي آگاه باشيم و برگزاري كارگاه هاي آموزشي در اين راستا موثر است.
وي افزود: مديران ادارات، تصميم گير يا تصميم ساز هستند و افزايش معلومات آنها نسبت به فضاي سايبري، در اقدامات پيشگيرانه از تهديدات بيگانه و مقابله با تخلفات رايانه اي ضروري است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124/2007