سه موكب رضوي به زوار اربعين حسيني خدمت ارائه كردند

كرمانشاه- ايرنا- مسئول نمايندگي آستان قدس رضوي در استان كرمانشاه گفت: در اربعين حسيني شاهد خدمت رساني به زائران در قالب سه موكب رضوي به همت آستان قدس رضوي بوديم.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حسن موحد روز يكشنبه در نشست با خادمياران نمايندگي آستان قدس رضوي در استان كرمانشاه كه با حضور معاون امداد مستضعفين آستان قدس رضوي برگزار شد، افزود: اين موكب ها در اماكني شامل زائرسراي نجف، ايستگاه راه آهن و مركز شهر كرمانشاه با شعار' خادمياران در خدمت زوار اربعين' رضوي برپا شد.
مسئول نمايندگي آستان قدس رضوي در استان كرمانشاه از وجود يك خادم در هر يك از 40 منطقه تقسيم شده استان خبر داد و گفت: اين آستان تاكنون به برپايي اردوهاي زيارتي متعددي اقدام كرده كه اعزام 9هزار و 256 زائر اولي در قالب 210 كاروان به مشهد، نمونه اي از آن است.
مسئول نمايندگي آستان قدس رضوي در استان كرمانشاه به دلاوري كرمانشاهيان در دوران دفاع مقدس اشاره كرد و اظهار داشت: بنابر آمارهاي ثبت شده، استان كرمانشاه در دوران دفاع مقدس به ميزان يك هزار و 126مرتبه بمباران و موشك باران شد.
موحد ادامه داد: در كرمانشاه كم تر خانواده اي پيدا مي شود كه نشان ايثار نداشته باشد، حتي خانواده هايي وجود دارند كه هفت الي هشت شهيد به انقلاب تقديم كرده اند.
وي از حماسه پاوه و حضور شهيد چمران در استان به عنوان نخستين حماسه تاريخي جنگ در استان ياد كرد و گفت: آخرين حماسه تاريخي دفاع مقدس، به حماسه مرصاد باز مي گردد.
موحد از وجود 40 كانون در عرصه هاي جهادي خبر داد و افزود: همچنين يك هزار و 219نفر در 33 گروه در قالب اردوهاي جهادي شركت كرده اند كه 15 هزار و 132 نفر روز خدمت انجام داده‌اند.
اين مسوول از ارسال اقلام تحصيلي و سهميه يك هزار و 188 نفري آستان قدس رضوي در قالب كلي 12 خودرو براي 4هزار و 600 دانش آموز به عنوان اقدام ديگر ياد كرد.
دفتر نمايندگي آستان قدس رضوي در مرداد ماه سال 96 در كرمانشاه افتتاح شد كه داراي رويكرد فرهنگي است و وظيفه اصلي آن خدمت خادمانه به جايگاه و منزلت عظيم امام رضا(ع) است.
7460/3033