استاندار خوزستان: چهارنفر در جریان اعتراضات هفت‌تپه بازداشت شدند

تهران- ایرناپلاس- استاندار خوزستان اعلام كرد امروز در جریان اعتراضات كارگری هفت‌تپه، چهار نفر بازداشت شدند.

به‌دنبال اعتراضات كارگری هفت تپه، برخی رسانه‎ها اعلام كردند امروز سه نفر بازداشت شدند. برخی منابع اعلام كردند اسماعیل بخشی و محسن آرمند به‌عنوان نماینده كارگری و یك خبرنگار از جمله این بازداشت‌شدگان هستند.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در این باره به ایرناپلاس می‎گوید: اطلاع دارم چهار نفر بازداشت شده‎اند. بقیه موارد را بعداً به‌صورت رسمی اعلام می‎كنیم.

شریعتی همچنین اضافه می‎كند: كارگران حق دارند، ما هم پیگیر مسائل و مطالباتشان هستیم. من نیز در حال حاضر دو روز است، برای حل این مسائل به تهران آمده‎ام.

وی درباره پیگیری‎ها برای حل مشكلات كارگران هفت تپه، توضیح می‎دهد كه برای پیگیری این مسائل با وزرای كشور، اقتصاد و دارایی، جهاد و كشاورزی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، دادستان و نهادهای مسئول در این پرونده صحبت كرده‎ایم.

استاندار خوزستان همچنین در پاسخ به این پرسش كه آیا این مسئله در هیأت دولت مطرح شده است؟ اضافه می‌كند: با آنها صحبت شده است و در جریان این موضوع هستند كه دستورات لازم را داده‎اند. بالاخره ما همه، تلاش می‎كنیم این مشكلات كاهش پیدا كند و حل شود.

در روزهای اخیر در جریان اعتصاب كارگران كارخانه نیشكر هفت‌تپه، شماری از مردم، برای حمایت از آن‌ها در خیابان‌های شهر شوش دست به تظاهرات زدند. كارگران نیشكر هفت تپه مدت‌هاست به واگذاری این شركت به بخش خصوصی و همچنین عدم پرداخت حقوق‌های ماهیانه خود معترض هستند.

**اداره كل اخبار چندرسانه‌ای**ایرناپلاس**