نرخ مشاركت اقتصادي بانوان كرمانشاه از ميانگين كشوري بيشتراست

كرمانشاه - ايرنا - استاندار كرمانشاه با بيان اينكه نرخ مشاركت اقتصادي بانوان استان 2 درصد از ميانگين كشوري بالاتر است، گفت: اين افتخار گوياي اين مطلب است كه بانوان كارآفرين كرمانشاهي با وجود مشكلات متعدد از كار و تلاش دست نكشيده اند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، هوشنگ بازوند روز يكشنبه در جلسه بررسي مطالبات بانوان كارآفرين استان كه در سرسراي تدبير استانداري كرمانشاه برگزار شد، از بانوان كارآفرين به عنوان سرمايه هاي بزرگ استان كرمانشاه ياد كرد.
وي افزود: چنين مشاركت هايي موجب شده كه مانع از رشد نرخ بيكاري استان در سال جاري شويم.
بازوند ادامه داد: با اين وجود هنوز هم بيكاري مهم ترين دغدغه و مشكل ما است ولي اينكه توانسته ايم جلوي رشد آن را كه بشدت در حال افزايش بود بگيريم جاي اميدواري است.
استاندار كرمانشاه اضافه كرد: بايد كمك كرد تا مسايل و مشكلات كارآفرينان و بخش خصوصي رفع شود، همه مصوبات اين جلسه تك به تك بايد پيگيري شود و سپس به دستگاه هاي ذيربط ارسال خواهد شد.
مديرارشد استان ادامه داد: از همه مديران و به ويژه مديران حاضر در اين جلسه تقاضا مي شود مشكلات بانواني كه همت بلندي براي كارآفريني، توسعه اقتصادي و پيشرفت دارند را در اولويت كاري قرار دهند.
بازوند افزود: اگر مديران اجرايي احساس كنند كه يك بانوي كارآفرين نمي تواند موضوعي را پيگيري كند مديركل موظف است كار آن را انجام دهد، علاوه برآن، مديران بايد نقش مشاوره اي براي كارآفرينان داشته باشند تا بتوان بر غول بيكاري غلبه كرد.
بازوند تصريح كرد: از مسئولاني همچون مديركل صنعت، معدن و تجارت استان، مدير كل جهاد كشاورزي و مديركل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان تقاضا مي شود تا مشكلات توليدكنندگان را احصا كنند و آن ها را در جلسه ستاد تسهيل مطرح كنند و چندين جلسه به اين موضوع اختصاص دهند تا تصميم گيري شود.
بازوند از وام اشتغال روستايي چهار درصدي و وام مناطق زلزله زده به عنوان فرصت طلايي ياد كرد و افزود: ممكن است بعدها چنين شرايطي با اين ميزان تسهيلات براي اشتغالزايي ايجاد نشود و بايد از اين فرصت استفاده شود.
وي اضافه كرد: وام هايي كه براي اشتغالزايي جوابگو نبوده در دستور رسيدگي است و وزارت كار به دنبال اين است كه تحت عنوان متمم به آن بپردازد.
مشكلات نبود مكان مناسب براي فعاليت اقتصادي، كم بودن ميزان تسهيلات دريافتي با توجه به افزايش قيمت مواد اوليه، نبود بازارچه دايمي در كنار مراكز تاريخي براي عرضه صنايع دستي و دسترسي نداشتن برخي از واحدهاي صنعتي به انشعاب گاز از جمله مهم ترين مطالبات خواسته شده بانوان كارآفرين كرمانشاهي در اين جلسه بود.
7460/8066