دستگيري شكارچيان پرندگان مهاجر در غرب گلستان

گرگان - ايرنا - رييس اداره حفاظت محيط زيست بندر تركمن و گميشان از دستگيري چهار شكارچي متخلف در زيستگاه‌هاي آبي منطقه در غرب استان گلستان خبر داد.

علي بياني روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: از متخلفان يك قطعه لاشه مرغابي سرحنايي ، سه قبضه سلاح شكاري، مقاديري فشنگ و تعدادي مرغابي پلاستيكي كشف و ضبط شد.
وي گفت: همه ساله همزمان با مهاجرت پرندگان به زيستگاه‌هاي آبي گلستان سودجويان و متخلفان به شكار اين گونه‌هاي ارزشمند مي پردازند.
رييس اداره حفاظت محيط زيست بندر تركمن و گميشان از انجام گشت هاي مستمر و شبانه روزي محيط بانان خبر داد و گفت: با وجود آمادگي و سركشي محيط بانان، شهروندان، هرگونه شكار و صيد و تخلف احتمالي را به شماره تلفن شبانه‌ روزي 1540 اطلاع دهند.
زيستگاه‌هاي آبي گميشان و بندرتركمن در غرب و شمال غرب گلستان و كناره‌هاي شرقي خزر با اكوسيستم منحصر به فرد طيف گسترده اي از گونه‌هاي مختلف پرندگان بومي و مهاجر همچون مرغابي، غاز، قو، پليكان، پرستوي دريايي، كاكايي و چنگر را در خود جاي داده است.
گلستان از معدود تنفس گاه هاي گونه هاي مختلف گياهي و جانوري ايران است؛ اين استان به عنوان ايراني كوچك از كوه، دريا، جنگل، دشت و بيابان به صورت يكجا برخوردار است.
7333/1860