معرفی داوران فیلم‌های سینمایی مسابقه بین‌الملل جشنواره مقاومت

تهران- ایرنا- مجید مجیدی و احمدرضا درویش به همراه سه سینماگر از بنگلادش، آرژانتین و تانزانیا به عنوان داوران فیلم‌های سینمایی بخش مسابقه بین‌الملل پانزدهمین جشنواره مقاومت معرفی شدند.

به گزارش روز یكشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، پنچ چهره سینمایی از ایران و كشورهای استرالیا، بنگلادش و آمریكا تركیب هیات داوری فیلم‌های سینمایی بخش بین‌الملل جشنواره را تشكیل می‌دهند.
مجید مجیدی و احمدرضا درویش از ایران، مارتین مهاندو از استرالیا، غلام ربانی بیپلوب از بنگلادش، رودریگو ویلا از آمریكا، قرار است 12 عنوان فیلم سینمایی راه یافته به بخش مسابقه این رویداد سینمایی را داوری كنند.
كارنامه اعضای هیات داوری بخش بین‌الملل پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت :
**مجید مجیدی: متولد 1338 تهران؛ كارگردانی فیلم‌های سینمایی بدوك، پدر، بچه‌های آسمان، رنگ خدا، باران، بید مجنون، آواز گنجشك‌ها و محمد رسول الله(ص) را بر عهده داشته است.

**احمدرضا درویش: متولد مرداد 1340 تهران؛ فعالیت هنری خود را از سال 1361 با كارگردانی نمایش‌های تلویزیونی آغاز كرد اما پس از آن در سال 1368 با نویسندگی و كارگردانی «آخرین پرواز» وارد سینمای حرفه‌ای شد.

**غلام ربانی بیپلوب: در سال 1974 در بنگلادش به دنیا آمد، وی به عنوان برگزاركننده جشنواره فیلم شناخته می‌شود. بیپلوب بنیانگذار جشنواره بین‌المللی فیلم بنگلادش و دبیر كل سابق و نایب رئیس فدراسیون بین‌المللی فیلم در كشور زادگاهش است.

**رودریگو ویلا: تهیه‌كننده، نویسنده و كارگردان مطرح بین‌المللی‌ست. او در سال 1988 شركت تولید فیلم Cinema 7 Films با دفاتری در بوینس آیرس را تاسیس كرد و تاكنون مدیر آن است. فیلم‌های وی در بسیاری از جشنواره‌ها برگزیده شده و جایزه دریافت كرده‌اند. او همچنین مهمترین جایزه صنعت فیلم آرژانتین، Condor de2014 Plata برای بهترین مستند سال را دریافت كرده و محتوای اصلی بسیاری را در سراسر جهان تولید كرده است.

**مارتین مهاندو: دكتر مارتین مهاندو از تانزانیا، محقق دانشكده رسانه، ارتباطات و فرهنگ دانشگاه مرداك استرالیا است. او همچنین دبیر Journal of African Cinemas است كه در بریتانیا توسط انتشارات Intellect منتشر می شود. او رییس جشنواره بین‌المللی زنگبار Zanzibar است.
پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار «تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی» به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همكاری مراكز و سازمان های مختلف از 5 تا 9 آذرماه امسال در تهران برگزار می‌شود.
فراهنگ**9246** 1055