كرباسچی: شورای عالی سیاست‎گذاری اصلاح‌طلبان به جایی نمی‎رسد

تهران- ایرناپلاس- دبیركل حزب كارگزاران سازندگی معتقد است شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به جایی نمی‎رسد.

با وجود همه انتقاداتی كه به عملكرد محمدرضا عارف، رئیس فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی وجود دارد، او مجدداً برای سومین سال پیاپی به‌عنوان رئیس شورای عالی اصلاح‌طلبان انتخاب شد. غلامحسین كرباسچی، دبیركل حزب كارگزاران سازندگی درباره انتقادات به عملكرد عارف در این شورا به ایرناپلاس می‎گوید: من ترجیح می‎دهم نسبت به اشخاص اظهار نظری نكنم. اما معلوم نیست اگر نقد هم شود، عملكرد او خوب شود. به نظرم خیلی فایده‌ای ندارد.

كرباسچی همچنین می‎گوید: مجموعه شورای عالی اصلاح‌طلبان به جایی نمی‌رسد. از این شورا باید برای هماهنگی‎های انتخاباتی استفاده شود، چیز دیگری از آن بیرون نمی‎آید.

پیش از این نیز علی تاجرنیا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‎وگو با ایرناپلاس بیان كرده بود كه عارف به رغم توانمندی و سوابق جدی، چندان تجربه تشكیلاتی و سیاسی ندارد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین گفته بود باید فرآیندهایی را شكل بدهیم كه احزاب و روحیه تحزب‎گرایی تقویت شوند. از این رو، من با بخشی از انتقادات آن‎ها درباره اینكه باید در شورای عالی سیاستگذاری شخصیت‎های حقوقی حضور داشته باشند، موافق هستم.

به اعتقاد او اگر در شورای عالی، شخصیت‎های حقیقی قابل و تأثیرگذار هستند به جز آقای خاتمی، آن‎ها نیز باید وارد یك حزب شوند. نمی‎شود كه حزب سیاسی وجود داشته باشد و آقای دیگری نیز كه به آن حزب نزدیك است، به صورت حقیقی وارد شورای عالی شود. نمی‎شود كه ما بخواهیم كار سیاسی كنیم و رهبری یك شورای عالی سیاست‎گذاری را برعهده بگیریم اما بگوییم حزب خوب نیست و بنیاد تشكیل بدهیم. این موضوع، با روحیه كار سیاسی و تشكیلاتی در تعارض است.

دراین باره سعید رضوی فقیه دیگر فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز در گفت‎وگو با ایرناپلاس، مطرح كرده بود: آقای خاتمی برای ما عزیز هستند ولی اینكه بخواهند یك شورای مشورتی داشته باشند كه در امور راهبردی به اصلاح‌طلبان پیشنهاد و مشورت بدهد، بیش از آن‎كه به جمهوری اسلامی شبیه باشد به نظام‎های عقب‎مانده‎ای چون كویت و عربستان شبیه است. این صحبت من به این معنا نیست كه ما به اقای خاتمی ارادت نداریم، بلكه به این معناست كه این شیوه تصمیم گیری درباره مسائل كلان ملی صحیح نیست و نتایح مطلوبی در پی نخواهد داشت.

**اداره كل اخبار چندرسانه‌ای**ایرناپلاس**