پارك علم و فناوري گيلان از ايده هاي كارآفرين حمايت مي كند

آستارا - ايرنا - معاون پشتيباني پارك علم و فناوري استان گيلان گفت: از ايده هاي كارآفرينان، با ارائه تسهيلات و مشاوره با هدف رونق فضاي كسب و كار حمايت مي كنيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا محمد تكريمي روز شنبه در كارگاه آموزشي از دانايي تا دارايي در سالن اجتماعات اداره تبليغات اسلامي آستارا افزود: هفت مركز رشد واحدهاي فناور و بيش از 30 كانون شكوفايي خلاقيت در گيلان داير است و به هر ايده در كانون هاي شكوفايي و خلاقيت، در مرحله نخست 20 ميليون ريال و با تكميل طرح تا 500 ميليون ريال تسهيلات ارائه مي شود.
وي بيان كرد: كانون هاي شكوفايي خلاقيت از حدود 10 سال قبل با هدف حمايت از دانش آموزان، دانشجويان و جوانان برخوردار از ايده هاي خلاقانه فعاليت مي كنند و فناوري اطلاعات و ارتباطات، الكترونيك، مكانيك، زيست فناوري، نانو فناوري و محيط زيست محورهاي پذيرش ايده در كانون هاست.
تكريمي يادآور شد: در اين كانون ها خدماتي نظير مشاوره علمي، فني و تخصصي، تامين مواد ساخت نمونه كار، تجهيزات آزمايشگاهي و كارگاهي، دوره هاي آموزشي، معرفي دستاوردها در جشنواره ها و نمايشگاه هاي استاني و كشوري و مساعدت در ثبت دستاوردها ارائه مي شود.
وي اضافه كرد: آستارا در حوزه هاي كشاورزي، صادرات و گردشگري از ظرفيت خوب كارآفريني برخوردار است و بايد ايده هاي جديد به منظور بهره مندي از آنها شكل گيرد.
كامبيز لقماني مقدم معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرماندار آستارا نيز در اين كارگاه گفت: كار تيمي به شكل گيري ايده هاي دانش بنيان و كار آفرين كمك خواهد كرد و دانشجويان و محققان جوان بايد براي پيشرفت جامعه، ايده هاي خود را عملياتي كنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124/2007