۲۶ آبان ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۲۳
کد خبر: 83103121
۰ نفر
طرح ملي پاي درس ماه در آستارا اجرا شد

آستارا - ايرنا - رئيس جمعيت هلال احمر آستارا از اجراي طرح ملي پاي درس ماه، با هدف آموزش امداد و كمك هاي اوليه به دانش آموزان اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسين خورشيدي روز شنبه در كارگاه آموزشي اين طرح در كانون فرهنگي امام (ره) آستارا گفت:20 كانون هلال احمر در مدارس راه اندازي شده و در قالب اين طرح ارزيابي مصدوم، احياي قلبي و ريوي، پناه گيري و تخليه اضطراري به مربيان كانون ها آموزش داده شد.
وي افزود: 40 نفر از مربيان و مديران كانون هاي دانش آموزي هلال احمر از خدمات طرح پاي درس ماه بهره مند شدند و آشنايي آنها در تسكين آلام بشري، حمايت از زندگي و سلامت انسان ها، برقراري دوستي و تفاهم متقابل موثر است.
خورشيدي بيان كرد: مربيان هلال احمر در طول سال كنترل و ارزيابي علايم حياتي، احياي قلبي ريوي، پانسمان، آتل بندي، اسكان اضطراري، پناه گيري، تخليه اضطراري و حمل مصدوم را به دانش آموزان ياد مي دهند.
وي ادامه داد: با همكاري آموزش و پرورش آستارا همه ساله قشر عظيمي از دانش آموزان با آموزش‌هاي امدادي آشنا مي‌ شوند و دانش آموزان مهارت هاي مقابله با حوادث را ياد مي گيرند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و 17هزار دانش آموز در مدارس آن تحصيل مي كنند.
7105 / 7124/2007