توسعه بوم گردی نقشی مهم در توسعه گردشگری دارد

بوشهر- ایرنا- فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: یكی از مهمترین برنامه های این شهرستان برای اشتغالزایی پایدار توسعه صنعت گردشگری است و با توسعه بوم گردی روستایی این مهم فراهم خواهد شد.

به گزارش ایرنا، عبدالله نادری روز شنبه در نشست اقتصاد مقاومتی شهرستان دشتی افزود: اجرای طرح بوم گردی روستایی فقیه حسنان در این شهرستان نمونه موفق برای اشتغالزایی و توسعه روستاها بوده است.
وی یادآورشد: پارسال 2 هزار نفر از گردشگران داخلی و خارجی از روستای بوم گردی فقیه حسنان بازدید كردند كه سبب رونق و توسعه این روستا شده است.
فرماندار دشتی اظهارداشت: این شهرستان دارای ظرفیت های بزرگی برای اجرای طرح های بوم گردی روستایی و عشایری است و با اجرای این طرح ها زمینه جذب بیشتر گردشگر خارجی و داخلی و توسعه پایدار این مناطق فراهم خواهد شد.
نادری افزود: از ابتدای سال جاری تاكنون 175 میلیارد ریال تسهیلات فراگیر، روستایی و عشایر برای اشتغالزایی در شهرستان دشتی پرداخت شده است.
فرماندار دشتی افزود: شركت‌های دانش ‌بنیان نقشی مهم در تولید و اشتغالزایی و خودكفایی نیازمندهای اقتصادی كشور دارند.
وی تاكید كرد: برای تقویت شركت‌های دانش‌ بنیان درشهرستان دشتی تسهیلات كم بهره پرداخت خواهد شد و دستگاه های اجرایی نیز آماده حل مشكلات و تنگاه های اجرایی آنها هستند.
شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در 80 كیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
7206/6043