سند كاداستري افزون بر 10 ميليون هكتار از اراضي كرمان صادر شد

كرمان - ايرنا - مديركل ثبت اسناد و املاك استان كرمان گفت: تاكنون براي بيش از 10 ميليون و 250 هزار هكتار از مجموع 17 ميليون هكتار اراضي دولتي اين استان عمليات جانمايي، تثبيت مالكيت و سند كاداستري صادر شده است.

رضا طالبي زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: استان كرمان سه سال متوالي رتبه نخست كشور را در زمينه تهيه سند كاداستري اراضي دولتي كسب كرده است.
وي اظهار داشت: بيش از 30 درصد از تثبيت مالكيت اراضي دولتي كشور توسط اداره كل ثبت اسناد و املاك استان كرمان انجام شده است.
مديركل ثبت اسناد و املاك استان كرمان به مردم توصيه كرد: با مراجعه به ادارات ثبت اسناد و املاك استان، اسناد دفترچه اي گذشته را به تك برگ تبديل كنند زيرا اين سندها تنها تا پايان سال 98 اعتبار دارد و اطلاع رساني در اين زمينه توسط رسانه هاي استان كرمان ضرورت دارد.
** 90 درصد خدمات ثبت اسناد كرمان الكترونيكي است
طالبي زاده گفت: حدود 90 درصد خدمات اداره كل ثبت اسناد و املاك استان كرمان و همچنين خدمات دفترخانه ها به صورت الكترونيكي ارائه مي شود و از حالت اسناد چاپي خارج شده است.
وي افزود: از اوايل سال گذشته حدود 20 ميليون پرونده ثبتي از مجموع بيش از 30 ميليون سند موجود در استان كرمان، ترميم، اسكن و آرشيو شدند كه در جلوگيري از جعل و معدوم كردن پرونده ها تاكنون اثرات مطلوبي داشته است.
مديركل ثبت اسناد و املاك استان كرمان تصريح كرد: در 6 اداره ثبت اسناد و املاك كرمان گردش فيزيكي پرونده ها به صورت كامل حذف شده و اينك خدمات در اين زمينه به صورت الكترونيك مي شود.
وي بيان كرد: اين اداره كل عملكرد مناسبي در اجراي دستاوردهاي دولت الكترونيكي داشته و وضعيت رو به رشدي نسبت به ساير ادارات استان كرمان دارد.
طالبي زاده عنوان كرد: اطلاعات بسياري در مخزن اتاق سرور استان كرمان وجود دارد و اسناد دفترخانه ها و ادارات ثبت به صورت روزانه به مركز استان و پايتخت ارسال مي شود.
صدور سند مالكيت كاداستري در قالب طرح كاداستر و به دليل بالابودن ضريب امنيت اين سيستم و سرعت در پاسخگويي به مراجعين ثبتي اجرا شده است.
كاداستر، سيستم مديريت الكترونيكي املاك است كه با مكانيزه كردن خدمات ثبتي، ثبت سنتي را به سمت ثبت نوين هدايت مي كند.
3029/7420