موهبتي به عنوان استاندار جديد سيستان و بلوچستان معرفي شد

زاهدان – ايرنا – احمد علي موهبتي امروز / شنبه/ در مراسمي با حضور معاونان سياسي و پارلماني وزير كشور، آيت الله سليماني نماينده ولي فقيه در استان، مولوي عبدالحميد امام جمعه اهل سنت، نمايندگان مجلس و جمعي از مقامات كشوري و استاني به عنوان استاندار جديد سيستان و بلوچستان معرفي شد.

به گزارش ايرنا اسماعيل جبارزاده در آيين توديع و معارفه استاندار سابق و جديد سيستان و بلوچستان در تالار فردوسي زاهدان اظهار داشت: نگاه ويژه دولت تدبير و اميد به اين استان فرصتي بسيار بزرگ است كه مديران به ويژه استاندار سيستان و بلوچستان بايد به نحو احسن از آن استفاده كنند.
وي افزود: سراغ نداريم مسئولي در وزارت كشور درخواستي از سيستان و بلوچستان را پاسخ منفي داده باشد اين درحالي است كه ديگر استان هاي كشور از چنين فرصتي برخوردار نيستند.
معاون سياسي وزير كشور ادامه داد: دولت يازدهم و دوازدهم توجه خاصي به سيستان و بلوچستان دارند و همه مديران و مسئولان در وزارت كشور براي رفع مشكلات و محروميت هاي اين استان تلاش مي كنند.
جبارزاده با اشاره به عملكرد استاندار سابق سيستان و بلوچستان تصريح كرد: سيد دانيال محبي از جمله استانداراني بود كه با تمام توان براي خدمت به مردم تلاش كرد و در ميان ديگر استانداران بيشترين پيگيري ها از جانب اين فرد انجام مي شد.
وي با بيان اينكه در دوره جديد انتصاب استانداران، سيستان و بلوچستان نخستين استان براي معرفي استاندار جديد است، ادامه داد: براساس معيارها و شرايطي كه براي سمت استانداري در نظر گرفته شده بود احمد علي موهبتي به سبب داشتن شرايط لازم و شاخص هاي مورد به عنوان استاندار جديد اين استان انتخاب شد زيرا هم از نظر سني جوان است و هم از نظر تجربي با شرايط سيستان و بلوچستان كاملا آشناست.
معاون سياسي وزير كشور خطاب به استاندار جديد سيستان و بلوچستان گفت: توصيه مي كنم از فرصت و نگاه ويژه اي كه در دولت و وزارت كشور نسبت به اين استان وجود دارد استفاده شود.
دكتر جبارزاده خاطر نشان كرد: كادرسازي و تربيت نيروهاي متعهد و كارآمد به عنوان استانداران آينده، توجه به نخبگان و استفاده صحيح از ظرفيت بانوان و جوانان از ديگر انتظارات وزارت كشور از استاندار جديد سيستان و بلوچستان است.
به گزارش ايرنا در اين مراسم از سيد دانيال محبي كه حدود يك سال سكان مديريت ارشد استان سيستان و بلوچستان را بر عهده داشت، تجليل و قدرداني شد.
فرمانداري شهرستانهاي سراوان، چابهار، تربت حيدريه و مشهد از جمله سوابق كاري احمد علي موهبتي استاندار جديد سيستان و بلوچستان است.
9908 **6081