كارخانه آرتاویل تایر اردبیل فعال است

اردبیل-ایرنا- مدیركل تعاون،كار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: كارخانه آرتاویل تایر تعطیل نشده و مشكل كمبود مواد اولیه آن نیز با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت بزودی رفع می شود.

قاسم رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نه تنها توقف فعالیت این كارخانه شایعه بوده بلكه صاحبان كارخانه در حال توسعه كار و راه اندازی فازهای جدید هستند.
وی با بیان اینكه در حال حاضر تامین مواد اولیه برای این كارخانه با قیمت بالا صورت می گیرد، اظهار داشت: این كارخانه نزدیك یك هزار میلیار ریال از ایران خودرو و سایپا طلب دارد كه در صورت پرداخت مشكل عمده ای از این كارخانه مرتفع می شود.
او افزود: سرمایه گذار طرح توسعه این كارخانه را آغاز كرده و در صورت تكمیل فرصت های خوب اشتغال در منطقه ایجاد می شود.
رحیمی ادامه داد: با راه اندازی خط تولید جدید، ضمن تامین نیازهای داخلی محصولات این كارخانه به كشورهای دیگر نیز صادر خواهد شد.
وی حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی را یاد آ‌ور شد و گفت: مدیران دستگاه های اجرایی و بانك ها موظفند از سرمایه گذاران حمایت كنند.
در این حال روابط عمومی كارخانه آرتاویل تایر نیز پس از نشر اخباری در باره تعطیلی این كارخانه در توضیحی كه برای یكی از كانال های اینترنتی ارسال كرد، نوشت: كارخانه آرتاویل تایر مقتدرتر از همیشه كار خود را ادامه می دهد و نشانه بارز آن اجرای طرح توسعه آن می باشد كه بی وقفه ادامه داشته و در دهه مبارك فجر به بهره برداری خواهد رسید. این منبع افزود: تعطیلی فعلی هم در راستای تامین مواد اولیه بصورت انبوه و مستمر بوده ‌و هر اظهار نظر دیگر در این مورد تكذیب می شود.
مجتمع صنعتی آرتاویل تایر كه با نام تجاری لاستیك گلدستون فعالیت می‌كند، در زمینه تولید انواع تایر رادیال سواری و تایرهای بایاس وانتی ،كامیونت ،كامیون و اتوبوسی فعالیت دارد
این شركت یكی از تامیین كنندگان تایرهای خودرو سازان ایران از جمله ایران خودرو و سایپا است .
7110/6016