۲۶ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۳۴
کد خبر: 83102151
۰ نفر
خودروهای پرنده در ژاپن اجازه پرواز می گیرند

پكن- ایرنا- دولت ژاپن در حال پیشبرد برنامه ای برای صدور مجوز به پروازهای آزمایشی خودروهای پرنده در سال آینده با هدف استفاده عملی از آنها در سال 2020 میلادی است.

به گزارش ایرنا از تلویزیون ژاپن، وزارت خانه های صنعت و ترابری ژاپن روز شنبه پیش نویس برنامه ای برای یك نقشه راه در این زمینه، بر اساس فناوری قابل استفاده در ژاپن را منتشر كردند.
این امر پس از نشست روز گذشته (جمعه) شركت های خصوصی در حال توسعه و تولید این خودروها در توكیو، صورت گرفت.
مقامات ژاپن امیدوار هستند كه این خودروهای پرنده پهپاد مانند در اواسط دهه 2020 میلادی وسیله حمل و نقل در جزیره های دور افتاده و مناطق كوهستانی و در نیمه دوم همان دهه نیز در مناطق شهری مورد استفاده قرار گیرند.
خودروهای پرنده، ماشین های الكتریكی هستند كه بر اساس فناوری پهپادها توسعه یافته اند بسیاری از سازمان ها در سراسر جهان درحال توسعه این نوع خودروها هستند كه انتظار می رود باعث تسهل در ترافیك جاده ها شود و ارایه خدمات لجستیكی را كاراتر سازد.
پهپادها امروز در كنار كاربردهای مختلف آن مانند سرگرمی و تصویربرداری، امداد و نجات و تحقیقات علمی به یكی از ابزارهای سریع و مطمئن انتقال كالا نیز تبدیل شده است.
به لطف وزن كم، سرعت بالا، قدرت مانور عالی و مصرف انرژی پایین، این پرنده های هدایت شونده در خیلی از كشورهای اروپایی، امریكایی و اسیایی مانند ژاپن و چین به گزینه ای مناسب برای تحویل بسته ها و مرسولات پستی در كشورهای پیشرفته تبدل شده اند پهپادها در ترافیك گرفتار نمی شوند و نیازی به دنبال كردن مسیرهای پر پیچ و خم خیابان ها و كوچه ها ندارند.
این ربات ها سریع تر از هر دوچرخه، موتورسیكلت و خودرویی می توانند تحویل كالا در یك شهر را به انجام برسانند بنابراین به هیچ وجه عجیب نیست كه كمپانی های بزرگ متعددی در سراسر دنیا به دنبال استفاده از این پستچی های كوچك و سبك در شبكه های توزیع باشند.
به تازگی یك شركت چینی در شرایطی كه روزانه میلیون ها بسته پستی جابجا می كند مجوز استفاده از پهپاد را برای ارسال این مرسوله ها از دولت دریافت كرده است.
**آساق**1904**