كاروان راهيان نور آستارا به مناطق عملياتي غرب اعزام شد

آستارا - ايرنا - كاروان راهيان نور دانش آموزي آستارا به منظور انتقال فرهنگ ايثار و شهادت به نسل جوان، با بدرقه مسئولان و جمعي از خانواده هاي شهدا به مناطق عملياتي غرب كشور اعزام شد.

فرمانده سپاه ناحيه آستارا جمعه شب در آئين بدرقه كاروان راهيان نور در محوطه سپاه اين شهرستان به خبرنگار ايرنا گفت: 180 نفر از دانش آموزان نخبه و جهادي دبيرستان هاي پسرانه با چهار اتوبوس براي مدت سه روز، از مناطق عملياتي كرمانشاه بازديد خواهند كرد و براي آنها يادواره شهدا و شب هاي خاطره و روايت جنگ برگزار خواهد شد.
سرهنگ جهانبخش آرمان افزود: اردوي راهيان نور از اردوهاي سياحتي و زيارتي مهم كشور است و همه ساله در راستاي تجديد بيعت با آرمان هاي شهدا برگزار مي شود.
مدير آموزش و پرورش آستارا نيز در اين آئين گفت: نقش بسيجيان و فرهنگيان در پاسداشت ارزش هاي انقلاب، سنگين تر از دفاع مقدس است و بايد تفكر بسيجي در بين دوستداران انقلاب ترويج يابد.
سجاد موسوي با اشاره به عزيمت سومين كاروان راهيان نور از آستارا در سال جاري افزود: آموزش و پرورش كشور، 36 هزار شهيد دانش آموز و پنج هزار شهيد فرهنگي را به نظام اسلامي تقديم كرده است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت و 17 هزار دانش آموز در غرب استان گيلان واقع است.
7105 / 7124 / 2007