۲۵ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۴۰
کد خبر: 83101770
۰ نفر
اعتبارات ارزش افزوده شهرداری ها در مجلس پیگیری می شود

یاسوج - ایرنا- نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده اعتبارات تبصره 2ماده 39مالیات بر ارزش افزوده مربوط به شهرداری ها و دهیاری ها از هفته آینده در مجلس پیگیری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، غلام محمد زارع روز جمعه در نشست با شهرداران، فرمانداران، شوراها و دهیاران كهگیلویه و بویراحمد كه با حضور جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر كشور برگزار شد اظهار داشت: میزان اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده نزدیك به سه هزار و 200 میلیارد تومان است.
وی گفت: مجلس برای اختصاص این میزان اعتبار برای بهتر شدن وضعیت دهیاری ها و شهرداری های كشورعزم راسخ دارد.
به گفته وی این اعتبار هم اكنون در اختیار سازمان هدفمندی یارانه هاست و توسط این سازمان هزینه می شود.
زارع عمران و آبادی شهری و روستایی را مكمل همدیگر دانست و افزود: یكی از رویكرهای مجلس توسعه روستاهاست.
وی با تاكید بر مدیریت منابع در حوزه شهرداری ها اضافه كرد: ایجاد درآمد پایدار باید در اولویت شهرداری ها و شورای شهر باشد.
نماینده مردم شهرستانهای كهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده نیز در این نشست اظهار داشت: نیاز است شهرداری ها متانسب با امكانات و اعتبارات طرح های خود را اجرایی كنند.
عدل هاشمی پور اولویت بندی شهرداری ها در اجرای كارهای عمرانی را مهم دانست و گفت: شهرداری ها باتوجه به محدود بودن منابع باید به فكر درامد پایدار باشند.
وی استفاه از ظرفیت شركت های خصوصی، تشكلهای مردم نهاد و دیگر منابع را راهكار مناسب برای برون رفت از مشكلات دانست و گفت: با برنامه ریزی در این راستا خدمات رسانی شهرداری ها به نحو احسن انجام می شود.
هاشمی پور با اشاره به وجود نیروهای مازاد در شهرداری ها گفت: ساماندهی و تعیین تكلیف دهیاران به جد از سوی مجلس پیگیری خواهد شد.
7531/1662