عربستان بزرگ‌ترین مركز تروریست پروری در جهان است

تهران- ایرنا- سناتور «رند پال» طی سخنانی در پنجمین كنفرانس سیاست خارجی عربستان سعودی را بزرگ‌ترین مركز تروریست پروری در جهان خواند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، رند پال سناتور جمهوری خواه آمریكا طی اظهاراتی عربستان سعودی را به دلیل ویران كردن كشور یمن مورد سرزنش قرار داد و با توجه به قتل فجیع جمال خاشقجی عنوان كرد كه عربستان بزرگ‌ترین مركز گسترش ایدئولوژی ترور در جهان به‌حساب می‌آید.
سناتور رند پال از ایالت كنتاكی و عضو حزب جمهوری‌خواه است. او به‌عنوان یكی از هواداران جنبش تی پارتی و یكی از محافظه‌كاران طرفدار قانون اساسی آمریكا توصیف می‌شود.
رند پال در سخنرانی پنجمین كنفرانس سیاست خارجی از تلاش‌های خود برای جلوگیری از جنگ بی‌رحمانه عربستان در یمن سخن گفت و مقامات سعودی را به دلیل حمله به فقیرترین كشور جهان مورد سرزنش قرار داد.
سناتور جمهوری خواه نقش عربستان سعودی در خاورمیانه را ویرانه توصیف و عنوان كرد، ریاض برای گسترش و صادر كردن اسلام وهابیت و افراط گرایی به دورترین نقاط جهان از پاكستان و هند گرفته تا اندونزی بیش از یك‌صد میلیارد دلار هزینه كرده است.
رند پال در ادامه گفت، اگر از من سؤال كنید كه بدترین كشور برای گسترش روحیه ترور در جهان كیست؟ من بلاشك انگشت خود را به سمت عربستان خواهم آورد.
نماینده سنای آمریكا از اقدامات این كشور برای عدم سوخت رسانی به جنگنده‌های ائتلاف سعودی در جنگ یمن حمایت كرد و همچنین خواستار متوقف شدن فروش تسلیحات نظامی آمریكا به ریاض شد.
به گزارش واشنگتن پست، دولت ترامپ در حال بررسی امكان متوقف كردن سوخت رسانی به جنگنده‌های ائتلاف سعودی در جنگ یمن است.
این اقدام در پی افزایش انتقادها از جنگ عربستان در یمن صورت می‌گیرد.
پیش از این قانون‌گذاران از هر دو حزب جمهوری خواه و دمكرات خواستار توقف سوخت رسانی به جنگنده‌های سعودی و تعلیق فروش تسلیحات به عربستان شده بودند.
منتقدان حمایت آمریكا از جنگ یمن در كنگره این كشور، به‌ویژه دمكرات‌ها كه به‌تازگی اكثریت مجلس نمایندگان را به دست آورده‌اند، مدت‌ها است از نقش آمریكا در این جنگ انتقاد می‌كنند.
«تد لو» نماینده دموكرات در مجلس آمریكا در واكنش به این خبر گفته است: «من سه سال است برای رسیدن به این هدف تلاش می‌كنم. ما نباید از جنایات جنگی ائتلاف عربستان در یمن حمایت كنیم و من منتظر روزی هستم كه در كنگره سال آینده با اكثریت دموكرات بتوانم درباره نقش آمریكا در یمن تحقیق كنم.»
«برنی سندرز» سناتور ایالت «ورمونت» هم در حساب توییتری خود، ضمن انتشار مجدد گزارش واشنگتن پست، مبنی بر تصمیم دولت ترامپ برای پایان دادن به سوخت رسانی به هواپیماهای ائتلاف سعودی در یمن، نوشت: این گامی مثبت است. مشاركت آمریكا در جنگ یمن فاقد مجوز و غیرقانونی است و باید به‌طور كامل پایان داده شود.
سندرز بابیان اینكه بزودی طرح پایان جنگ در یمن را در سنا مجدداً مطرح خواهم كرد، گفت: مجلس سنا می‌تواند به مشاركت واشنگتن در جنگ یمن به‌عنوان یك قانون و نه صرفاً به‌عنوان امری كه در اختیار رئیس جمهور است، پایان دهد.
آساق**9473**1211
https://www.theamericanconservative.com/articles/rand-paul-saudi-arabia-is-number-one-at-spreading-terror-yemen-iran-russia/