امام جمعه آستارا: وحدت، رمز پيروزي مسلمانان است

آستارا - ايرنا - امام جمعه آستارا گفت: وحدت و همدلي، رمز پيروزي مسلمانان برابر توطئه هاي دشمنان است و بايد شيعه و سني نقاط مشترك خود در دين اسلام را بيش از پيش تقويت كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام كاظم حافظ نيا در خطبه هاي آئين عبادي سياسي نماز جمعه در مصلي آستارا افزود: دشمنان، وحدت موجود بين مذاهب دين اسلام را بر نمي تابند و با طرح هاي جديد از طريق ابزار رسانه قصد ضربه زدن بر پيكره اسلام را دارند.
وي اظهار داشت: جشن هاي هفته وحدت آستارا بايد با شكوه و نظم خاصي در مساجد اهل سنت و تشيع اين شهرستان برگزار شود.
وي با گراميداشت هفته بسيج، اضافه كرد: بسيج، الگويي براي ساير ملت هاي آزاده دنيا نظير عراق و سوريه شده است و دشمنان از حاكم شدن اين تفكر ناب اسلامي مي هراسند.
حافظ نيا ادامه داد: تفكر بسيجي و جهادي در شرايط فعلي جنگ اقتصادي و تحريم ضروري است و بسيجيان بايد داراي ويژگي هاي ايمان، اخلاص، قانون مداري و آرمان گرايي باشند.
خطيب جمعه آستارا در بخش ديگري از سخنان خود به استفاده درست از ظرفيت هاي ملي اشاره و بيان كرد: آستارا به جهت موقعيت مرزي از ظرفيت هاي اقتصادي خوبي نظير گمرك، راه آهن و بندر برخوردار است ولي از اين فرصت ها تاكنون براي اشتغالزايي و رفاه اقتصادي مردم اين شهرستان استفاده نشده است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذبايجان واقع شده است.
7105 /6030