امام جمعه بندرعباس: گفته هايم درباره پاستور مستند بود

بندرعباس- ايرنا- نماينده ولي فقيه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با دفاع از سخنان خود درباره استفاده لويي پاستور از آموزه هاي امام سجاد(ع) در كشف ميكروب، ضمن معرفي منبع، گفته هاي خود را درست و مستند دانست.

به گزارش ايرنا، آيت الله نعيم آبادي روز جمعه در خطبه هاي نماز جمعه بندرعباس افزود: 25مهر امسال در مراسمي كه در شهر بابل برگزار شد، كمتر از يك دقيقه درباره اين موضوع صحبت كردم كه رسانه هاي معاند از جمله شبكه من و تو آن را بهانه حمله به اسلام قرار دادند.
وي با گلايه از نيروهاي ارزشي درون كشور اظهار داشت: اكنون سه هفته است درباره اين موضوع جواب مي دهم اما حرف هايم بازنشر و منتشر نمي شود.
وي ادامه داد: اين نشان مي دهد دشمن در دشمني خود آگاهانه عمل مي كند اما دلسوزان اسلام و انقلاب هوشياري لازم را ندارند.
امام جمعه بندرعباس ادامه داد: شخصي به نام عماد زاده در صفحه 241 كتاب اسلام در جهان به اين موضوع اشاره كرده است كه چگونه يك جمله امام سجاد(ع) موجب كشف ميكروب توسط پاستور دانشنمد فرانسوي شد.
به گفته آيت الله نعيم آبادي در اين كتاب نوشته شده كه امام سجاد(ع) در جايي دشمنانش را نفرين كرده كه خداوند آب آنها را با وبا و غذايشان را با دوا بياميزد كه همين جمله موجب شد پاستور به دنبال كشف ميكروب برود و موفق هم شد.
نماينده ولي فقيه در هرمزگان تصريح كرد: معلوم است شبكه يهودي من و تو كه از آمريكا و انگليس دستور مي گيرد و فقط پول را مي شناسد، نمي داند علم امام يعني چه اما مردم بايد بدانند كه آخوند دروغ نمي گويد و از روي منبع و مدرك و با مستندات صحبت مي كند.
آيت الله نعيم آبادي در خطبه دوم نمازجمعه ضمن تسليت شهادت امام حسن عسكري (ع) به تشريح شرايط جامعه براي ظهور امام زمان (عج) پرداخت.
امام جمعه بندرعباس تاكيد كرد: در جامعه اسلامي مردم بايد از رفتارهاي ناپسند مانند دروغ و تهمت كه ظهور را به تاخير مي اندازد، پرهيز كنند.
وي ياد آور شد: همه بايد رفتار و كردار خود را وارسي و اصلاح كنيم و ببينيم فرد و جامعه اي كه ادعاي انتظار دارد بايد چه ويژگي هايي داشته باشد و چگونه مي تواند موانع ظهور را برطرف كند.
آيت الله نعيم آبادي از مردم خواست به گونه اي رفتار نكنند كه حضرت مهدي(عج) با آن همه مهرباني و عطوفت از آنان رويگردان شده و لب به نفرين بازكنند.
امام جمعه بندرعباس در آخرين بخش از سخنان خود هفته وحدت (12تا 17ربيع الاول ) را از بركات انقلاب اسلامي دانست كه موجب شده شيعه و سني با وجود اختلاف ها با يكديگر متحد و يكي شوند.
2094 /6048