۲۵ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۳۸
کد خبر: 83101469
T T
۰ نفر
ستاره های فوتبال كه سینما را هم تجربه كردند

تهران- ایرنا- شبكه فاكس اسپورتس در گزارشی به پنج فوتبالیستی اشاره كرد كه در سكانس های مشهور فیلم های سینمایی جهان به ایفای نقش پرداخته و سوپراستاری را هم تجربه كرده اند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، فاكس اسپورتس در گزارش جالب خود آورده است: در دنیای امروز، فوتبالیست ها چیزی كمتر از سوپراستارهای سینما ندارند، در واقع جایگاهی كه روزگاری در انحصار بازیگران بود، حالا با ورود فوتبالیست ها از انحصار آن ها در آمده و به نوعی می توان بازیكنان را مشهور تر از آن ها قلمداد كرد.
با این وجود، این موضوع مانع از آن نشده است تا برخی از بازیكنان مطرح فوتبال دستی به آتش سینما نبرند.

** پله (O Barão Otelo no Barato dos Bilhões)
پله به زعم برخی افراد، بزرگ ترین بازیكن تمام دوران ها است و در حالی كه این بحث و جدل ها در این خصوص بی پایان به نظر می رسد، غیر قابل بحث ترین موضوع علاقه وافر او به بازیگری و ایفای نقش در سینما است.
اسطوره فوتبال برزیل كه به همراه این تیم جام جهانی را هم بالای سر برده است برای نخستین بار در فیلم O Barão Otelo no Barato dos Bilhões محصول 1971 مقابل دوربین رفت اما این پایان كار سینمایی او نبود و پله در 12 فیلم دیگر به ایفای نقش پرداخت.

** جورج بست (پرسی)
جورج بست شاید یكی از مستعدترین بازیكنان تاریخ تیم منچستریونایتد بود و غیر از استعداد فوتبالی مشخصه دیگری هم برای جلب توجه در اختیار داشت؛ در واقع چهره وی آنقدر جذاب بود كه گویی برای سینما ساخته شده است.
و فرصت استفاده از این چهره سینمایی، در سال 1971 برای وی فراهم شد، او با شخصیت واقعی خود در فیلم كمدی پرسی بازی كرد، اما این فیلم به اندازه ای سبك و بی محتوا بود كه موافقت جورج بست برای ایفای نقش در آن به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

** زین الدین زیدان (آستریكس در بازی های المپیك)
باور می كنید كه یكی از بزرگ ترین شخصیت های فوتبالی تمام دوران ها چه به عنوان بازیكن و چه در كسوت سرمربی، در بیش از یك اثر سینمایی بازی كرده باشد؟
بله، زیدان حدس خوبی بود؛ مرد فرانسوی نه تنها در فیلم «گل» بازی كرد بلكه در یك سكانس از فیلم آستریكس در بازی های المپیك محصول 2008 فرانسه هم ظاهر شد، فیلمی كه «تونی پاركر» ستاره بسكتبال هم در آن حضور داشت.

** دیوید بكهام (گل)
یكی دیگر از ستاره های اسبق تیم منچستریونایتد كه چهره ای شبیه به خدای زیبایی یونان دارد كسی جز بكهام نیست، كسی كه مشهورترین چهره تبلیغاتی فوتبال است.
تصویر بكهام را می توان در بسیاری از آگهی های تبلیغاتی تلویزیونی و روی بیلبوردها دید اما او به ندرت در فیلم ها دیده می شود، با این حال او استثنائا در فیلم 3 گانه گل بازی كرد و پس از اتمام هر سری مدت زمان چشمگیرتر و سكانس های بیشتری را روبروی دوربین سپری كرد.

**نیمار (بازگشت زندر كیج)
زمانی كه پای بازاریابی و تبلیغات به میان بیاید، نیمار یكی از بهترین های حال حاضر است و همین دلیل موجب شد تا پیوستنش به باشگاه پاری سن ژرمن او را به گرانقیمت ترین بازیكن تاریخ فوتبال تبدیل كند.
و هالیوود هم وسوسه شد تا از این شهرت جهانی استفاده كرده و از نیمار در كنار «ساموئل اِل جكسون» بازیگر برجسته آمریكایی در «بازگشت زندر كیج» بهره ببرد؛ فیلمی كه ال جكسون در آن تمام مدت، زیرلب به نیمار بد و بیراه می گوید و ستاره برزیلی هم بدون كوچك ترین ایده ای در مورد اینكه واقعا چه اتفاقی در حال رخ دادن است، فقط شنونده یاوه گویی های او است.
ورزشی**3991**1597

سرخط اخبار ورزش