فیلم «آر یو والیبال» در جشنواره ویرجیناي آمریكا پذیرفته شد

تهران- ایرنا- «آر یو والیبال» با پذیرفته شدن در سي و یكمین جشنواره فیلم ویرجیناي آمریكا دویستمین حضور خود در جشنواره های جهانی را تجربه می كند.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، فیلم كوتاه «آر یو والیبال» در طول یك سال پخش جهانی خود تا كنون 199 حضور در فستیوال هاي جهاني را تجربه كرده كه توانسته ٦٥جایزه ملي و جهاني و ٢٥ نامزدي دریافت جایزه را كسب كند.
این فیلم كوتاه كه یكی از پرافتخارترین آثار كوتاه تاریخ سینماي ایران در جشنواره های بین المللی است، در دویستمین حضور خود در جشنواره ویرجیناي آمریكا رقابت می كند.
فیلم كوتاه «آر یو والیبال» درباره گروهی پناهجوی عرب زبان است كه به مرزهای یك كشور انگلیسی زبان می رسند. مرز بسته است و هر روز پناهجویان با سربازهای مرزی درگیر می شوند تا اینكه چند كودك راه را برای ارتباط این دو گروه باز می كنند.
در این فیلم هنرمندانی چون نعیم شیخ محبوبی، یاسمین صلحی، حامد ندری، ابراهیم عموره، مهدی حسینی و محسن داداش زاده ایفای نقش می كنند.
این فیلم كوتاه به مناسبت یكصدمین سالگرد تولد نلسون ماندلا در جشنواره نلسون ماندلا نمایش ویژه داشت و محمد بخشي كارگردان این فیلم از سمت انجمن فیلم كودك و نوجوان جهان (سیفژ) در ژوهانسبورگ ورك شاپ كارگرداني سینما برگزار كرد.
امسال صلیب سرخ جهاني، این فیلم را در سالگرد حمله اتمي به هیروشیما و ناكازاكي براي مسئولین و رییس جمهورهاي كشورهاي مختلف در شهر ناكازاكي به نمایش گذاشت.
فیلم كوتاه داستانی «آریو والیبال؟» به نویسندگی و كارگردانی محمد بخشی، تهیه كنندگی نیما ربیعی تولید و مشاور پروژه احمد شجاعیان تولید شده است.
این فیلم كوتاه تا به حال توانسته مهمترین جوایز جشنواره فیلم‌های ورزشی از جمله جایزه بزرگ فستیوال فیلم‌های ورزشی میلان، جایزه بزرگ فستیوال ورزشی بارسلون و دو جایزه بهترین فیلم و بهترین كارگردانی از جشنواره فیلم‌های ورزشی تهران را كسب كند.
فراهنگ**9246**1440