امام جمعه سراب: ولايت و امامت محور اتحاد مسلمانان است

آستارا - ايرنا - امام جمعه شهرستان سراب گفت: ولايت و امامت محور اصلي وحدت مسلمانان است و امت اسلامي را در مقابل توطئه هاي دشمنان متحد مي كند.

به گزارش خبرنگار ايرنا؛ حجت الاسلام علي اكبر اكرمي شامگاه پنجشنبه در آئين شب شهادت امام حسن عسگري (ع) در مسجد عباسيه آستارا افزود: ارزش و نقش كليدي ولايت، همواره در تاريخ تبيين شده و وظيفه ما در دوران معاصر، تبيين ولايت نشات گرفته از امامان معصوم (ع) است و اين امر، امت اسلامي را از آسيب ها مصون مي دارد.
وي بيان كرد: هوشياري و بيداري مسلمانان، فتنه هاي دشمنان را خنثي مي كند و آگاهي مردم نسبت به مسائل ديني و جريان هاي فكري، براي مبارزه با تفرقه افكنان ضروري است.
وي ادامه داد: دشمنان از عظمت جهان اسلام و تجلي آن در تاسوعا، عاشورا و اربعين حسيني هراس دارند و پياده روي 20 ميليون زائر كربلا، خاري در چشم آنان است.
امام جمعه سراب گفت: امام حسن عسگري (ع) در دوران امامت خويش با وجود فشار حكومت، به حمايت از شيعيان اقدام و آنها را براي دوران غيبت امام زمان (عج) آماده مي كرد.
اكرمي افزود: اين امام عزيز به وحدت شيعه و سني سفارش و تاكيد زياد داشت اما در دنياي معاصر، دشمنان در برخي كشورهاي اسلامي از شكاف بين مذاهب و فرقه هاي اسلامي سوء استفاده مي كنند.
مداحي و ذكر مصيبت از بخش هاي ديگر اين آئين بود.
امام حسن عسكري (ع ) در سال 232 هجري در مدينه متولد و بعد از 29 سال عمر و ترويج اسلام، در هشتم ربيع الاول سال 260 هجري قمري شهيد شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030