نشست كتابخوان پدافند غير عامل در آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - نخستين نشست كتابخوان با موضوع پدافند غير عامل، به مناسبت روز كتابخواني و با معرفي 11 كتاب توسط مسئولان در آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا معاون سياسي و اجتماعي فرماندار آستارا روز پنجشنبه در اين نشست در فرمانداري اين شهرستان گفت: آشنايي با مهارت‌هاي مديريتي در اتفاقاتي نظير زلزله، آتش‌سوزي و تهاجمات سايبري از هدف هاي پدافند غيرعامل است.
سامان ساسانيان افزود: كتاب، ابزار پدافند غيرعامل است و با كتابخواني به بهترين وجه مي‌توان خود را در برابر مشكلات، معضلات و عوامل مخرب طبيعي و انساني محافظت كرد.
وي بيان كرد: اصول و مفاهيم پدافند غير عامل بايد با زبان عمومي نزد مردم تبيين شود تا آموزه هاي مهم و حساس آن به راحتي به جامعه منتقل شود.
وي ادامه داد: ورود دانش آموزان به كتابخانه و ترغيب آنها به مطالعه ضروري است و آموزش هاي لازم براي مهار بحران ها را فرا خواهند گرفت.
آرزو عباس زاده رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي آستارا هم در اين نشست گفت: شهرداري هاي آستارا و لوندويل بايد كتاب و كتابخواني را بيشتر در محيط هاي شهري تبليغ كنند تا توجه به مطالعه بيشتر شود.
وي ادامه داد: نشست هاي كتابخوان، ماهانه يكبار با هدف افزايش سرانه مطالعه برگزار مي شود و برگزاري آن براي اقشار مختلف جامعه در دستور كار قرار دارد.
24 آبانماه روز كتاب و كتابخواني است و چهار كتابخانه آستارا با يك هزار و 500 متر مربع مساحت و 52 هزار و 661 جلد كتاب با 40 هزار عنوان، دو هزار عضو فعال دارد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007