كانون پرورشي سمنان هفته كتاب مجري 300 برنامه است

سمنان- ايرنا- مديركل كانون پرورشي فكري كودكان و نوجوانان استان سمنان گفت: بيش از 300 برنامه فرهنگي، هنري و ادبي از سوي كانون به مناسبت هفته كتاب، كتابخواني و كتابدار در حال اجراست.

مهدي جمال روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا بيان كرد: اين برنامه ها در روزهاي هفته كتاب، كتابخواني و كتابدار در مراكز 24 گانه فرهنگي- ‌هنري كانون استان سمنان برنامه ريزي شده است.
وي، اجراي برنامه‌هاي فرهنگي، هنري و ادبي را در راستاي شعار هفته‌ كتاب مبني بر «حال خوش خواندن» و با محوريت ارتقاي سواد خواندن براي مخاطبان كودك و نوجوان عنوان كرد.
وي اظهار داشت: مربيان در اين هفته با حضور در مراكز فرهنگي- ‌هنري و مدارس اطراف استان، ضمن معرفي فعاليت‌هاي متنوع كانون پرورش فكري از اعضاي برگزيده كتاب‌خوان، قدرداني مي‌كنند.
مديركل كانون پرورشي فكري استان سمنان، هدف از برگزاري اين ويژه ‌برنامه‌ها را در هفته كتاب و كتاب‌خواني، ترويج فرهنگ كتاب‌خواني و ارتقاي كيفي دانش و مهارت خوانش كتاب در خانواده و مدارس، بالابردن سطح آگاهي والدين و مربيان در مورد شيوه‌هاي مطالعه، تقويت انگيزه مطالعه و كتاب‌خواني و برقراري هم افزايي فرهنگي با خانواده‌ها و اولياي تربيتي دانست.
جمال، عضويت رايگان كودكان و نوجوانان در مراكز فرهنگي‌هنري كانون، آيين تجليل از اعضاي كودك و نوجوان كتاب‌خوان برتر، برگزاري نشست ادبي «دو پنجره» با دعوت از زيتا ملكي شاعر نوجوان و اجراي فعاليت‌هاي كتاب‌محور از سوي مربيان در طرح «كانون، مهارت، زندگي» را از جمله اين برنامه ها معرفي كرد.
مديركل كانون پرورشي فكري استان سمنان افزود: برگزاري نشست كتاب‌خوان و نقد كتاب، معرفي نويسندگان و شاعران كودك و نوجوان، معرفي تازه‌هاي كتاب در حوزه كودك و نوجوان، حضور مربيان كتابخانه‌هاي سيار شهري و روستايي در مدارس تحت پوشش ويژه ‌برنامه زنگ «كتاب‌مدرسه» و معرفي كتاب توسط اعضاي كودك و نوجوان از ديگر برنامه هاي پيش بيني شده در اين هفته است.
تعداد كل كودكان و نوجوانان عضو مراكز 24 گانه كانون پرورش فكري استان 43 هزار و 686 نفر است و 289 هزار و 390 جلد كتاب در مراكز آموزشي كانون هاي استان سمنان جهت استفاده اعضا وجود دارد.
مراكز كانون پرورش فكري كودكان سمنان شامل 16 مركز ثابت، چهار كتابخانه سيار و 2 كتابخانه پستي است.
7342/6103