تلفن 250 خانوار آستارا به علت سرقت كابل قطع است

آستارا - ايرنا - عضو شوراي اسلامي بخش لوندويل آستارا گفت: تلفن 250 خانوار روستاهاي خليله سرا و خان حياطي اين بخش به علت سرقت تجهيزات مخابراتي، از حدود 10 روز قبل قطع است و براي تهيه و نصب اقلام مورد نياز تلاش مي شود.

علي حيدر جوينده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: براي سومين بار در سال جاري كابل هاي تلفن اين روستاها سرقت مي شود و از سوي دهياري ها، عليه سارق يا سارقان احتمالي شكايت شده است.
مدير شركت مخابرات آستارا نيز گفت: تهيه و جايگزيني كابل، از شركت مخابرات استان گيلان درخواست شده و كابل گذاري زميني، احتمال سرقت را كاهش خواهد داد.
طهماسب خدابخش آمادگي شركت مخابرات را براي همكاري با شوراي اسلامي و دهياري روستاهاي ياد شده جهت كابل گذاري زميني اعلام كرد.
لوندويل آستارا با 148 كيلومتر مربع مساحت و 22 هزار نفر جمعيت در امتداد محور مواصلاتي آستارا به تالش قرار دارد و از سال 1380به عنوان بخش معرفي شده است.
بندر مرزي آستارا با 38 هزار و 600 مشترك تلفن ثابت و 86 هزار و 261 مشترك تلفن همراه از نظر دسترسي به تلفن ثابت، رتبه ششم و از نظر دسترسي به اپراتورهاي تلفن همراه، رتبه پنجم را در استان گيلان دارد.
اين شهرستان با 91 هزار نفر جمعيت در دو بخش و 62 روستا در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007